| RaLz a întrebat:

Servus lume. Am si eu o nelamurire: este prima data cand rezerv bilete de avion de la Lufthansa (Economy class) si mi se cere sa rezerv locurile. La Wizz (cu care am mai zburat) nu rezervai obligatoriu loc si te asezai ca in autobuz, unde aveai liber. Intrebarea se adreseaza celor care au zburat cu Lufthansa: este obligatoriu sa rezervi locuri? Sau care-i treaba?
Scuze daca intrebarea suna ridicol: D

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wizz air sunt singurii care nu iti ofera loc, restul companiilor mai ales cele de cursa (nu low cost uri ca wizz) te pun sa iti alegi sau iti dau automat la check in un loc