| Merecastraveti a întrebat:

Tocmai ce mi-am luat un laptop de black friday Laptop Asus R510DP-XX118D si mi-am luat speccy sa vad daca se incalzeste si am temperatura la CPU de 91 de grade celsius am incercat si cu alte programe si acelasi lucru, de la ce e oare?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca tu acoperi fanta aceea care trage aerul, normal ca laptop-ul nu-si mai poate face aerisirea corespunzator. Pune-l pe o suprafata plata unde-si poate face aerisirea.

| gelu1970 a răspuns:

Pe cat de bun fabricant de componente e Asus, atat de "bune" sunt laptopurile. eu am reusit sa vad si sa probez un singur laptop, Asus, care intr-adevar avea o temperatura decenta, de 48 grade celsius. toate celelalte din aceasta marca pot sa te asigur ca nu se ridicau la asteptarile celor ce le-au cumparat. imi cer scuze daca vreun proprietar de laptop Asus se simte ofensat insa asta e una din problemele ce le au, aparte de altele, si nu prea se obosesc sa le indrepte.
bafta cu noul laptop.
desi e nou, eu am avut ocazia sa vad laptopuri noi cu surplus de pasta termica, sau dimpotriva, fara pasta pe procesor.
insa fiind nou, cel mai sanatos e sa il duci celor ce ti l-au vandut.