| GirlonFire a întrebat:

TPU. nu am pus niciodata intrebari de genu asta. habar n-aveam ca o sa intreb asta vreodata... sad si uite ca intreb. pentru ca mi-e frica straight face Deci eu astazi am aflat ca am aslo straight face am 14 ani si aslo il am 500 normal trebuie sa il avem 200. si va rog care stiti sau ati avut acest aslo spuneti-mi ce se poate intampla de la el? ce boala e asta? lamuriti-ma va roooog!sad

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.medipedia.ro/....../Aslo.aspx
http://www.farmaciata.ro/......eptococice
citeste poate te ajuta cu ceva..totusi e bine sa refaci analiza la un alt medic.
doar medicina te poate ajuta si cu mami tau, nu ezita si cauta-ti de sanatatea ta.
O zi buna:)

| GirlonFire explică:

Am auzit ca de la asta se poate sa am si boli de inima. asa e?sad

| Nicky1992 a răspuns:

ASLO = anti streptolizina O, un indicator al mecanismelor de aparare a organismului impotriva toxinei Streptolizina O, din structura bacteriei Streptococcus pyogenes. Cel mai frecvent se intalneste infectia la scolari, so don't worry, nu esti caz izolat. Bolile pe care le poate da sunt cel mai adesea asupra articulatiilor (reumatism), dar poate avea efect toxic si asupra cordului. Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la spitalul de boli infectioase ori unde considera el ca e mai bine, pentru a primi tratament adecvat (probabil antitoxina). Sanatate! happy