| blackumafia a întrebat:

Trebuie sa platesc amenda daca am pierdut buletinul? Cat ar costa? Vreau argumente serioase.

7 răspunsuri:
| DonBulano a răspuns:

Trebuie in primul rand sa mergi la politie sa il declari disparut, iar apoi trebuie sa platesti 5 sau 10 lei, nu stiu cum e acum. Stiu asta deoarece am pierdut si eu 2 laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierderea cartii de identitate se anunta la SPCLEP care a emis-o. Nu este neaparat obligatoriu sa te amendeze si amenda nu este mare, de la 25 lei la 50 lei, conform OUG 97/2005, republicata in 2011. Numai bine!

| Osscar a răspuns:

Eu l-am pierdut si l-am refacut de curand si nu am platit nici o amenda, stai linistitwinking

| mgtow a răspuns:

10 lei pentru pierdere + poza tip buletin si le spui asa: Oameni buni pune-ti in raport sa faca buletinele mai mici ca sa le putem baga in portofel si asa nu se mai pierd.

| mabuhay a răspuns:

Binenteles ca costa o taxa dar sa iti spun cat nu stiu. Oricum e mult de umblat, te plimba te ici colo.

| Benchea_Iosif_1999 a răspuns:

Amenda nu are cum sa-ti dea, trebuie sa platesti doar ceva chesti (taxe) da amenda nu.

| Istvan_Isti_1993 a răspuns:

Cat ar costa amenda la fontiera