| Silvia93 a întrebat:

Unde as putea sa imi fac ziua de nastere intre familie / prieteni?
Stau la bloc deci la mine nu ii pot invita, sunt 3 cupluri adica 7 persoane cu mine inclusa.
Bani nu dispun de prea multi dar as vrea cat sa o fac destul de ok.memorabila sau cel putin sa nu plece cu un gust amar.
3 dintre persoane beau foarte mult alcool si imi este frica.
Nu exista ceva restaurant in Bucuresti care sa nu fie prea plin si sa existe un fel de meniu care il platesti inainte si iti vine pe parcurs cu ce fel de mancare / bautura doresti?
N`as vrea nici sa se comande ceva extra,pe langa meniu, ca disper daca nu o sa am cu ce plati :/

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mergeti undeva la iarba verde si faceti un gratar. Incearca sa-ti alegi o zi cand e vreme mai buna.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice cârciumă de cartier poate face asta; iar la început, când îi inviți (sau când îi primești acolo) le spui clar: tot ceea ce primiți este deja plătit. Orice veți dori „extra" achitați voi pe loc - eu nu am alți bani pentru distracția asta! Nu e nicio rușine. PS sincer, eu nu aș chema prieteni ai băuturii „fără număr" la o petrecere organizată de mine".

| Silvia93 explică (pentru mihai69):

Iti dai seama ca se uita urat la mine daca spun asta...imi e si rusine, nu sunt genul tupeista.
"prietenii bauturii" sunt verisorii mei, alti prieteni nu am laughing)))
In fine, ma gandeam la un restaurant care are meniuri si le cumpar de dinainte. Oare ajung 400-500 lei? :/

| cristimihailov a răspuns:

Ii inviti in parc si le spui prima bautura gratis.

Ii inviti la padure si le spui ca dai micii de ziua ta.

Vorbeste cu o persoana dintre ei sa iti organizeze ei ziua de nastere (ca o surpriza).

| Eduard196 a răspuns:

La multi ani de acum! Pai in primul rand ai grija cu cei care ai zis ca beau mult si nu stiu cat de bine este sa ii chemi dar nu ma bag. Cauta un local ieftin sau mergeti undeva in parc sa ti faci ziua de nastere ca acolo e gratis cu exceptia a ce vrei tu sa cumperi si va asezati la mese. asta e banala mea parere

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Este ziua ta azi? La Mulți Ani! Și a mea.
Când stai la bloc, crez că ar fi cel mai bine un grătar în fața blocului, puțină băutură (bere), suc, apă minerală și puțină muzică cred ca ar fi perfect. Te ajunge si mai ieftin si va fi si mai distractiv decat in cluburi.
La Multi Ani!

| Silvia93 explică (pentru RazvanFlorea1993):

La multi ani dar nu e azi e pe 28 happy.
In fata blocului e strada laughing))))) si sigur fac de nebuna in fata blocului.