| daianabelle a întrebat:

Va rog am nevoie de niste statusuri de prietenie andevarata intre fete dau funda la cele mai multe si mai frumoase

7 răspunsuri:
| Meli34 a răspuns:

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten! Esti cea mai tare prietena...(numele prietenei tale) happy

| Candace a răspuns:

Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine! laughing)))))

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| scumpika89 a răspuns:

Heyy! Uneori stau si ma gandesc,Doamne
Nu stiu cum sa-i multumesc,cum,
Sa-i multumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt;
Ca m-a-ntarit:"fata,mergi inainte,
O sa-i parte si de fapte,nu doar de cuvinte
Orice ar fi,voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza,ai sprijinul meu.
Mi-ai dat Doamne,tot ce-i mai frumos nu se putea
Mi-ai dat speranta s-o traiesc,si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele.
Acum vad,a venit si randul meu,
Sa am grija de ea asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne, mainile-mi sunt legate
Nu pot s-o fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta,
Sa uite tot ce-a fost, ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut,viitorul conteaza-acum;
Daca-as putea,i-as da parte din mine
Vreau s-o vad zambind,urland de fericire;
Se spune ca putem s-o luam de la capat
Sa dam peste-amintiri, asa, doar in treacat...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s-ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

Prietene am fost, suntem si vom fi
La bine si la greu ne-om ajuta orice ar fi
Nimic si nimeni nu ne va mai desparti
Pentru ca noi, una fara alta nu putem trai.
Un zambet, doi ochi si-o mangaiere calda
E tot ce vrei sa ai de la o persoana draga
Adesea ne-a fost greu, adesea ne-am certat
Dar ne-am intors mereu de unde am plecat.
Trecutul ne-nsoteste oriunde-am fi, mereu
Redevenim aceleasi, oricat ar fi de greu
"Noi" am fost, suntem si vom fi
Oricat de stupid pare,
Noi ne iubim, sa stii!

n marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea, asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta-i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s-ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

Nu ma judeca pentru ca tu nu poti fii ca mine!
A friend in need is a friend indeed!
Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
Radeam ca un ciob de-o oala sparta pana sa apara tigaia! rolling on the floor
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!
Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!
Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi!
Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
Ce s-ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea. desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*!? Te iubesc NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine, Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine; x; X Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata
Prietenia nu tine de moda, nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde, este insa cea mai buna investitie in aceasta viata at cand cazi; -s.eu O sa t ajut sa t ridici, cand simti ca iti e greu, voi fi mereu aici, cand tOata lumea, te va respinge.eu voi fi aprOape d suflethul tau >; d
Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei;
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine;
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.;
Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!;
iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara!
Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment
Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"
• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s-ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

eu iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X
n marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea, asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta-i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s-ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
http://www.statusuri-y.eu/tag/prietenie/2
http://pedanny.blogspot.ro/2012/07/top-statusuri.html

Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc. > Lasa aparenta ...practiC` ma iubesti`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x.

Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!`; x

♥Am avut ocazia de a ma juca Qu oricine.si totuji am ales sa te iubesQ pe tine!`♥

Vreau Ca Cine Ma Va Tine In Bratzee Sa O Faca Asa Cum Trebuiee!`

Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete | dar de iubit, poti iubi doar una `!

● Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ●

Nu pretinde ca este usor.Nu e asa.Nu exista defecte cand nu exista dragoste!

Era o COpilaa Candva`. Acum S`a Schimbat din cauza Ta! Gandestee Altfel "Pustoaicaa"! `. Aminteste`ti Clipelee bune. Aminteste`ti de mine asa Cum mai Cunoscut da` stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "..." puncte, puncte

Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta;;]

Fara griji si fara ganduri negre.Toata lumea e pe caterinca si se vede

Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte

Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.

O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult.

E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori; x.

Uita`te bine la ea si tine`o minte, Caci o fata asa nu se vinde

Eu nevasta, tu amanta.Eu in fata, tu prin geanta.Eu Regina, tu cRetina.Hai iesi afaRa din castel ca vreau sa Raman doar eu cu el!

E genul care nu se-agata, se calca frumos, ii place-ncet dar ii place si periculos.

LoooL vor sa ma aresteze pentru trafic de frumusetSe si contrabanda de talent

Dau rime coerente Te ard in sentimente Ti se pare un miraj Eu iti spun ca n-ai curaj Intra`n anturaj Dar oricum Fac ce fac si te scot din peisaj

Eu sunt fata care te-a scos din minti Cea mai rea dintre fetele cuminti

Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine Si nu permit nici altora sa renunte la mine

Esti jalnica si o sti prea bine nu ma urâ ca sunt mai buna ca tine. Uraste-ma ca prietenul tau intoarce capul dupa mine chiar si atunci cand e cu tine

Diferenta dintre noi doua este ca tu accepti locul 2, iar eu nu

Cabd apar se aude wow Toate ma invidiaza si imi place.Am ceva ce atrage iar tu nu mai ai ce face.

Se oftica fraierele toate ca m-am intors.Ati ajuns pe jos dati-va in zloboz.Ati crezut ca de mine ati scapat.Dar nu e proastelor chiar asa.Sunt mai aproape de el decat v-ati imaginat.

Cine ma-nveseleste.Cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele? Bineinteles ca el.Si e doar al meu.

Doar ea [numele tau] a taa Iti racoreste inima Ea te urca ea te coboara [numele tau] iti dau chef de viata

Al dracul sa fi! Nici mierea nu-i asa de dulce ca X a ta.

Teoretic ma adori Practic ma iubesti

Pentru ca de placut, poate sa placa mai multe fete Dar de iubit, poate iubi doar una
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Prieteni adevarati nu-i cumperi cu bani ear ce falsi ii cumperi si cu bani

dar eu nu vreau sa fie asa

chiar daca te iubesc mai bine pa

Am crezut ca esti prietena/prietenul meu dar se pare ca m-am inselat.

Prietenii falsi care se prefak, ca sunt prietenii tai dar pe la spate te birfesk...

M-ai umilit, nu am ce zice,

Cu talentul tău la bârfă

Şi mi-ai arătat, amice,

Prietenie de... târfă.

(Gheorghe Ionescu din Epigrame)

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il faci cu grija si cu atentie dar prieteni falsi nu-si dau seama
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

"`! O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

cand te gandesti ca i multi prietenii. intro clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu

de ce, fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam

la tine, cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.

te am iertat de atea ori sh acum ca nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti

spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te

doare ca nu mai suntem impreuna

am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,

am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.

Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,

Iar daca cei care te iubesc te vor trada

Zambeste-le sa simta indiferenta ta

iubeam si eu candva 2 ochi kprui

dar ce pacat ca ochi lui minteau

iar eu intotdeauna ii credeam...

oare dc eu inca te iubesc? cand stiu ca u esti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...

eu inca te iubesc si nu te pot uita...

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...

dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :

pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste.

Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea,sa nu fi stiut ce inseamna despartirea,dar cand

fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale, de cuvinte fara sens, pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si

maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le

stergeam.

Baiatul e o fiinta

Ce doua inimi are

Pe una scrie IUBIRE

Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.

Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

fraiere,te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te

uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un

motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.

Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

insa in timp shia dat sheama ca a greshit

dhar inainte sa-si da seama mi-a rupt inimha pentru cha in fata ochilor mhei sa sarutat cu alta si am simtit cha mor dar ti-am zis si-a dat sheama ca a gresith si a intrat pe mess si mi-a trimish poza cu Te Yubesch... si eu ...insha l-am ierat pentru cha il iubesch prea tare ca sa ma despart de el si cred ca ar trebui sa faci u uh asa pentru ca daca este cum este iubitul mheu no sa te mai paraseascha

si achum iji da el sehama cum a greshit cand m-a parasit si acum iji crere iertare si imi zche ca ma iubeste si daca ma crezi ...il cred pentru ca si eu il iubesc

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!

Indiferenta? Nu ma intereseaza

Te urasc? Mi-ai dat destule motive!

Afurisita? Asa m-a facut mama!

Falsa? Doar cu unii!

un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intro clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine.daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am, prietenii falsi cand au vazut ca nu imi am toti au plecat…

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost, v-am dat ca am fost bun cu voi, dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals….
. Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Prieteni adevarati nu-i cumperi cu bani ear ce falsi ii cumperi si cu bani

dar eu nu vreau sa fie asa

chiar daca te iubesc mai bine pa

Am crezut ca esti prietena/prietenul meu dar se pare ca m-am inselat.

Prietenii falsi care se prefak, ca sunt prietenii tai dar pe la spate te birfesk...

M-ai umilit, nu am ce zice,

Cu talentul tău la bârfă

Şi mi-ai arătat, amice,

Prietenie de... târfă.

(Gheorghe Ionescu din Epigrame)

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il faci cu grija si cu atentie dar prieteni falsi nu-si dau seama
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

"`! O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

cand te gandesti ca i multi prietenii. intro clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu

de ce, fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam

la tine, cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.

te am iertat de atea ori sh acum ca nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti

spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te

doare ca nu mai suntem impreuna

am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,

am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.

Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,

Iar daca cei care te iubesc te vor trada

Zambeste-le sa simta indiferenta ta

iubeam si eu candva 2 ochi kprui

dar ce pacat ca ochi lui minteau

iar eu intotdeauna ii credeam...

oare dc eu inca te iubesc? cand stiu ca u esti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...

eu inca te iubesc si nu te pot uita...

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...

dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :

pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste.

Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea,sa nu fi stiut ce inseamna despartirea,dar cand

fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale, de cuvinte fara sens, pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si

maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le

stergeam.

Baiatul e o fiinta

Ce doua inimi are

Pe una scrie IUBIRE

Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.

Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

fraiere,te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te

uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un

motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.

Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

insa in timp shia dat sheama ca a greshit

dhar inainte sa-si da seama mi-a rupt inimha pentru cha in fata ochilor mhei sa sarutat cu alta si am simtit cha mor dar ti-am zis si-a dat sheama ca a gresith si a intrat pe mess si mi-a trimish poza cu Te Yubesch... si eu ...insha l-am ierat pentru cha il iubesch prea tare ca sa ma despart de el si cred ca ar trebui sa faci u uh asa pentru ca daca este cum este iubitul mheu no sa te mai paraseascha

si achum iji da el sehama cum a greshit cand m-a parasit si acum iji crere iertare si imi zche ca ma iubeste si daca ma crezi ...il cred pentru ca si eu il iubesc

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!

Indiferenta? Nu ma intereseaza

Te urasc? Mi-ai dat destule motive!

Afurisita? Asa m-a facut mama!

Falsa? Doar cu unii!

un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intro clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine.daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am, prietenii falsi cand au vazut ca nu imi am toti au plecat…

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost, v-am dat ca am fost bun cu voi, dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals….

PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.

PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.

PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na

PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA

PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.

PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-as... ce-am belit-o... da a fost marfa!"

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.

PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine

PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.

PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.

PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.

PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.

PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.

PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.

PRIETENII FALSI: Vor suna la usa de la intrare.

PRIETENII ADEVARATI: Intra direc in si spun "AM AJUNS ACASA!"

PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.

PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.

PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul

PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti bey paharu de baut si ca nu inrosim alcoolu'."

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.

PRIETENII ADEVARATI: Te vor sprijini mereu.

PRIETENII FALSI: Vor ignora mesajul asta

PRIETENII ADEVARATI: Il vor trimite tuturor prietenilor in speranta ca il vor primi inapoi!

| Cruciades a răspuns:

Te iubesc mult de tot, love u girl ( nume ); best friend love u sweety ( nume); iubesc pe toate fetele se stiu ele in special pe ( nume) si tot asa big grin

| Andrada18 a răspuns:

•Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima;•Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine;Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

- Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

- Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

- Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.

- Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi. Pt a-l pastra insa, inchide-i pe amandoi.

Sper ca v-au placut statusurile de prietenie, pentru ca mai urmeaza cateva ^^ :

- Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

- Prietenii sunt ca ciocolata. Nu te mai saturi de ei

- Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

- O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut.

- Prietenia este un bland angajament al inimii
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. De Nichita Stanescu
- Adevaratii prieteni sunt aceia care se afla alaturi de noi atunci cand ni se intampla lucruri bune si se bucura de victoriile noastre. Falsii prieteni apar in momentele grele, cu mutra plouata, "de solitaritate" cu noi, dar de fapt suferinta noastra ii consoleaza pentru viata lor mizerabila. De Paulo Coelho
- Adevarata prietenie e ca sanatatea; valoarea ei este rar apreciata, pana cand ai pierdut-o. De Charles Caleb Colton
- Am atatia prieteni in lumea literara, incat mi-e imposibil sa scriu o carte proasta, fara sa le trezesc entuziasmul. De Valeriu Butulescu
- Am invatat ca nu e nevoie sa schimbam prietenii daca intelegem ca prietenii se schimba. Din Kathe Kane Hensen
- Am prieteni de 3 feluri: prieteni care ma iubesc; prieteni care ma inseala; prieteni care ma detesta. De Alfred de Vigny
- Biblia ne indeamna sa ne iertam dusmanii, nu si prietenii. De Margot Asquit
- Brancusi: Amice, cine nu gandeste nu iubeste! Nu exista natiune fara ratiune! De Valeriu Butulescu
- Bunele maniere si bunele moravuri sunt prieteni nedespartiti si aliati durabili. De C. A. Bartol
- Cartile sunt prieteni reci, dar siguri. De Victor Hugo
- Ce sunt prietenii? Acelasi suflet in doua trupuri… De Aristotel
- Cel ce are o mie de prieteni, nu are un prieten de aruncat, dar cel ce are un dusman, il va intalni pretutindeni. De Ali ibn-Ali-Talib
- Cel mai bun mod de a cunoaste si a nimici un dusman este sa te prefaci ca-i esti prieten. De Paulo Coelho
- Cel mai desavarsit dusman si cel mai mangaietor prieten este propria noastra memorie. De Nichita Stanescu
- Cel mai greu, cred, e sa construiesti o prietenie. Sa-ti gasesti un barbat e mult mai usor. De Olimpia Malai
- Cred in compatibilitatea spiritului uman. Sunt sigur ca am in lume milioane de prieteni pe care nu-i cunosc. De Valeriu Butulescu
- Cu cat ne iubim mai mult prietenii, cu atat ii vom flata mai putin. Din Moliere
- Daca cel mai bun prieten se imbolnaveste, fireste ca il voi compatimi, dar asta nu inseamna ca va trebui sa ma simt vinovat pentru ca sunt fericit. De Jaques Salome
- Daca socotesti prieten pe cineva in care nu ai aceeasi incredere ca si in tine insuti, faci o mare greseala si nu cunosti valoarea adevaratei prietenii. Din Seneca
- Daca vrei sa gasesti in drumul tau prietenie, gingasie si poezie, ia-le cu tine. Din Georges Duhamel
- Daca vrei sa-ti faci rudele prieteni, inrudeste-te, intai cu prietenii! De Victor Martin
- Daca vrei sa iti cauti un dusman, cauta printre prietenii de zi cu zi. De Mihai Stanciuc
- Dragostea este prietenie cu momente erotice. De Antonio Gala
- Dumnezeu a creat barbatul si, necrezandu-l suficient de singur, i-a dat o prietena ca sa simta si mai mult singuratatea sa. De Paul Valery
- Dusmanii se recruteaza dintre prieteni. De Grigore Moisil
- Esenta prieteniei sta in integritate, generozitate si incredere deplina. Ea nu poate banui sau incuraja infirmitatea. Singurul fel de a avea prieteni este de a fi prieten. De Ralph Waldo Emerson
- Fara fidelitate nu exista nici iubire, nici prietenie, nici virtute in lume. De Joseph Addison
- Fetele nu vor fratii si prietenii, ci adoratori, si cel mai plat Don Juan are mai multi sorti de izbanda decat fadul coleg si prieten. Jos ipocrizia colegiala! De George Calinescu
- Iubirea este singura forta capabila sa transforme un inamic intr-un prieten. De Martin Luther King
- Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. De Oscar Wilde
- In afaceri nu avem prieteni, ci doar parteneri. De Alexandre Dumas
- In vremuri bune, prietenii ne cunosc. In vremuri grele, noi ii cunoastem pe ei. De John Collins
- Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui. Din La Rochefoucauld
- Mai bine pierzi un prieten, decat un cuvant de spirit. Din Quintilian
- Mi-e dor de un dusman adevarat. Ma sufoca devotamentul falsilor prieteni. De Valeriu Butuelscu
- Nu ai cum sa cunosti pe cineva cu adevarat pana nu i-ai fost prieten. Din Walker Best
- Nu am o prietena. Dar stiu o femeie care ar fi furioasa pe mine fiindca am spus asta. De Mitch Hedberg
- Nu exista prieteni in politica, exista numai prieteni politici. De Titu Maiorescu
- Nu existam decat pentru dusmanii nostri si pentru cativa prieteni care nu ne iubesc. De Emil Cioran
- Nu face prieteni cel ce niciodata nu si-a facut vreun dusman. De Alfred Tennyson
- Nu imi distrug oare dusmanii atunci cand mi-i fac prieteni? De Abraham Lincoln
- Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna. Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili. Din Ernest Hemingway
- Nu putem ajunge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile cusururi. Din La Bruyere
- Nu stim niciodata daca o prietenie se naste mai curand din contraste decat din asemanari. Din Balzac
- O singura clipa de impacare este mai de pret decat o viata intreaga de prietenie. De Gabriel Garcia Marquez
- O spun doar ca un fapt pe care nu-l comentez: daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni. De Blaise Pascal
- Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Ei cumpara lucruri de gata de la negutatori. Cum insa nu exista negutatori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. De Antoine de Saint-Exupery
- Of, crud mai este sa gusti din singuratate, alaturi de prieteni. De Iosif M. Cristian
- Omul si-a gasit multi prieteni in randul animalelor, de regula necomestibile. De Valeriu Butulescu
- Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani: prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie. De Plutarh
- Ori ai multe idei si putini prieteni, ori multi prieteni si putine idei. Din Santiago Ramon y Cajal
- Prieten e omul care lupta cu dusmanii mei, nu cel care are aceiasi prieteni cu mine.de Tristan Bernard
- Prieten este cel cu care poti ramane in liniste. De Camillo Sbarbaro
- Prieten iti este cel care te ocroteste de prostii, nu cel care te indeamna la ele. De Iosif M. Cristian
- Prieten ne este cel care ne cunoaste, si cu toate astea ne iubeste oricum. De Jerome Cummings
- Prieten se numeste omul care te ajuta fara ca verbul sa fie urmat de un complement circumstantial de timp sau de loc sau de mod. De Nicolae Steinhardt
- Prieten. Dusmanul dusmanului meu. De Valeriu Butulescu
- Prieteni are cel ce stie sa si-i faca! De Ioan Slavici
- Prietenia consta in a sti ca ai un ajutor in plus si un necaz mai putin. De Marcio Barrios
- Prietenia este cel mai de pret bun al omului. Fara prietenie nu e dragoste, fara dragoste nu e prietenie. De Goethe
- Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu o persoana, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. De Geoge Eliot
- Prietenia este cu siguranta cel mai bun balsam pentru durerile provocate de deceptiile din dragoste. De Jane Austen
- Prietenia este egalitate armonioasa. De Pitagora
- Prietenia este firul de aur care leaga inima intregii lumi. De John Evelyn
- Prietenia este incercarea prin care se masoara un om. De Oscar Wilde
- Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. De Dimitrie Cantemir
- Prietenia este o delicata legatura a sufletelor prin o armonie in cele mari si bune. De Goethe
- Prietenia este o haina valoroasa care se curata cand se murdareste, nu se arunca la prima pata. De Cato cel Batran
- Prietenia este o relatie interpersonala care se bazeaza pe incredere, cinste, toleranta. De A. Von Kotzebue
- Prietenia este umbra serii, care se inteteste odata cu apusul soarelui vietii. De La Fontaine
- Prietenia este un bland angajament al inimii. De Motesquieu
- Prietenia este una din mangaierile vietii. De Gala Galaction
- Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii. De C. S. Lewis
- Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. De Victor Hugo
- Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. De Aristotel
- Prietenie inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate, ci cand gresesc. De Andre Malraux
- Prietenie. Incredere si respect. De Ovidiu Oana
- Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. De Nichita Stanescu
- Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman… inseamna ca n-au fost. De Ada Milea
- Prietenii se pretind sinceri, dusmanii sunt intr-adevar. Din Arthur Schopenhauer
- Prietenii sunt acei oameni rari care te intreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul. De Ed Cunningham
- Prietenii sunt rude pe care ti le faci. De Eustache Deschamps
- Prietenii vin si pleaca dar dusmanii se aduna. De Thomas Jones
- Prietenul este raspunsul dat nevoilor noastre. De Kahlil Gibran
- Prietenul tau are un prieten, iar acel prieten al prietenului tau are si el un prieten, asa ca fii discret. Din Talmud
- Sa nu legi niciodata prietenie cu omul pe care nu-l poti respecta. De Charles Darwin
- Sfera de cunostinte a lui Seneca a fost intregita cand a aflat ca un prieten ajuns la putere insemna un prieten mai putin. De Henry Adams
- Singura cale de a avea un prieten e sa fii unul. De Ralph Waldo Emerson
- Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv. Din Arthur van Schendel
- Un prieten adevarat este cineva care iti trece cu vederea esecurile si iti tolereaza succesul. De Doug Larson
- Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile. De William Arthur Ward
- Un prieten adevarat iti va ramane intotdeauna prieten. Din The Marquess of Lossie
- Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. De Gabriel Garcia Marquez
- Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. De Abraham Lincoln
- Un prieten este cineva care iti da libertate totala pentru a fi tu insuti. De James Douglas Morrison
- Un prieten este cineva care te cunoaste asa cum esti, intelege ce ai fost, accepta ce ai devenit si, cu blandete, te lasa sa cresti in continuare. De William Shakespeare
- Un prieten este o persoana care stie totul despre tine si inca te place. De Elbert Hubbard
- Un prieten este o persoana cu care pot fi sincer. In fata lui pot gandi cu voce tare. De Ralph Waldo Emerson
- Un prieten este un alt tu insuti. De Zenon
- Un prieten este un dar pe care ti-l faci tie insuti. De Robert Louis Stevenson
- Unii prieteni sunt umbre, nu apar decat cand e Soare. De Mihail Sadoveanu. friend in need is a friend indeed!
Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!

Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
Radeam ca un ciob de-o oala sparta pana sa apara tigaia! rolling on the floor
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!
Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!

Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!

Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!

Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi!

Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie.Prietenul adevarat este cel ce stie totul despre tine si continua sa-ti fie prieten.
Un prieten adevarat plange alaturi de tine.
Un prieten adevarat este cineva care iti trece cu vederea esecurile si iti tolereaza succesul.(statusul meu preferat)
Prietenia este acea stare de bine inexprimabila de a te simti in siguranta cu o persoana, fara sa trebuiasca sa-ti cantaresti gandurile sau sa-ti masori cuvintele.
Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman…inseamna ca nu au fost
Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie
.Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla .Dintre t0ate prietenele care le-am cun0skt tuu esti cea p` care nuu vreauu s`0 uit . Sh daca` m0r inaintea ta, v0i ajunge`n rai sh t` v0i astepta 8- te iubesccc.Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind urland de fericire
Sa spuna ca putem sa o luam de la capat
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Astazi caz,te ridici,maine-ti trece
Iti amintesc ca unde-s 2 puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot,
Ca o prietenie trece si prin FOC. iUbesc pentru K e de mik prietena mea.
O iubesc pentru ca ma inVatat sa zambesc.
penTru cand lacrimile imi Stergia
pentru cand impreuna ne distram…
te iubesc surioara mea