| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop de 15.6 inchi. Ce credeti, nu e cam micut?!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este mic deloc.Eu am un Toshiba fabricat in 2015 cu aceasta diagonala.E perfect. Mici sunt alea gen 2 in 1 de 8 sau 11 inchi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este cute big grin
Eu zic sa il iei.

| Radu284 a răspuns:

Daca ti se pare "micut", de ce nu iti iei un desktop?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15,6 inchi inseamna 39, 5 cm aproximativ.ia un metru si uitate la 40 de centimetri.Aia ar fi diagonala adica din colt in colt face 40 de cm.Asa te hotarasti singur daca il vrei sau nu.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am un laptop cu diagonala respectivă. Și nu, nu e micuț! E chiar mare, e ok.

| Helpmeforfree a răspuns:

Acela nu este laptop, ele au in jur de 20 inch.
Acela e notebook, mini laptop big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Helpmeforfree):

S-o crezi tu.Alea de 11 inchi ce mai sunt?

| Thomas2014 a răspuns:

Este destul de bun