| Feitan a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru cei care joaca metin2ro...
Cum sa fac bani si itm mai repede am de abia lvl 10
cel mai bun raspuns panblica! happy

Răspuns Câştigător
| xToTheZx a răspuns:

1. Stati la Metine de la Lv mic... - la lv 1-20 bati metine de lv 5, 10, 15, 20
- la lv 25-40 bati metine de lv 25, 30, 35, 40
- la lv 45-60 bati metine de lv 45, 50, 55, 60
- la lv 65-90 bati metine de lv 65, 70, 75, 80, 85, 90
Motiv: Cad carti compententa care le vinzi la un pret bun, pietre bune, iteme speciale, sabii si armuri bune
2. La lv 20-40 stati si omorati brutali... si va cade fms in acelasi caz si la arhani sa pice rib.
3. La lv 10-23 stati in IMHA si omorati blestemati! o sa pice PFN, ARC CORN, FMS, RIB! Putini stiu de asta dar e adevarat.
4. Cea mai buna modalitate e sa faceti lv 35, va faceti armatul, si spargeti in bakra metine de lv 25 30 si 35. daca vreti mereti in desert sa spargeti metine de lv 40 ( cu orci ). asa faci repede banii
5. Mergeti in Padure si omorati mobi, pica 700-2.000 yang la mobi. in acelasi caz si in V2, V3
6. Intrati cand se fac eventuri! Si participati! S-ar putea sa va pice ceva foarte bun
7. La lv 30-45 stati in desert si omorati serpi in mijoc! O SA PICE COADA SARPE+ CARE ARE UN PRET FOARTE BUN IN VANZARE!
8. Pescuitul. Luati-va de bani. 2kk de ex o undita +6+7 (am vazut nu va speriati) si cartea pescuitului. folositio sa va imbunatatiti pescuitul, puneti-va Vraja karma si mereti la baba sa vedeti daca aveti noroc. Cand aveti noroc mereti la pescuit si prindeti pesti, o sa va pice la scoici o gramada care le vindeti cu 250k-400k daca sunteti curajosi puteti avea norocul sa deschideti O SCOICA! si posibil sa pice perla albastra, rosie, alba. care costa in jur la 4.5kk - 6.5kk!
9. Stai sa iti pice iteme bune in locuri, de ex: Medalii la maimute, pretioase la Joh-Hwan de atac rau, shiriken+ la brutali, boaba zen din lazi si pachetele. Bless la fel. Pa, pa

4 răspunsuri:
| CS45 a răspuns:

La lv 10 poti sa te duci la metine de lv 5, 10, 15 si vinzi ceti pica din pietre Bafta!

| milandru a răspuns:

Lotteria metin2 http://surpryiza.yolasite.com/

| yobaggame a răspuns:

Ca sa ajungi in padure trebuie sa margi mai intai in muntele (Sohan) apoi intri pe harta ce mare si caut-o ca e pe harta

| Patrascu_Danut_1993 a răspuns:

XToTheZx am si eu o intrebare :
Cum ajung in Padure?