| IonutIamandi a întrebat:

Am cumparat si eu jocul "Mortal Kombat 11 Aftermath" pentru PS4 si acesta vine cu un redeem code, nu l-am mai folosit pana acum dar spune ca ceva e in neregula cu codul chiar daca e scris corect, ajutati-ma va rog, dau funda

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Fiecare joc cumparat detine un cod de activare (redeem) daca acel cod nu e activat in x zile (nu stiu cate) atunci expira si trebuie cumparat jocul din nou! Asta e valabil numai daca cumperi jocul online, daca cumperi din magazin fizic iar codul de activare e atasat pe dvd sau pe ce e jocul, atunci acel cod nu expira niciodata!