| ungurubulan24 a întrebat:

Am facut un server de Minecraft, dar nu pot sa folosesc comenzi.
De exemplu sa teleportez pe cineva la mine.
Cum pot sa fac sa folosesc comenzi?
funda!

Răspuns Câştigător
| cosmindavid01 a răspuns:

Deci u ti-ai facut un server de minecraft! Cand deschizi servaru jos iti apare sa scrii ca un chat si scrii "op (numele tau de pe minecraft)" si dupa ce ai scris op... scrii tot acolo "?" si iti amar comenzile! Succes!

2 răspunsuri:
| AlecSs05 a răspuns:

Cel mai simpl e sa intrii in folderul serverului si este un text document acolo numit ops. iti scrii numele in el si voila.

| TudyCFR a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=LSrNH-J_yY4 ai aici un tutorial care te-ar putea ajuta.