| DenisIonut01 a întrebat:

Am incercat sa joc jocul x-men origins wolverine la 1920x1080 si imi merge cam greu, usor in reluare iar daca dau la rezolutie mai mica ex pentru laptop-ul meu (HP 625 http://www.azerty.ro/laptopuri/laptop-hp-625-athlon-ii-p 360-320gb-2048mb ) 1366x768 sa il joc la laptop imi merge la fel ca pe tv la 1920x1080, singura solutie sa il pot juca fara "lag" sa se miste incet este 800x600.

Dupa cerintele de la site-ul asta
http://www.gameway.ro/......istem.html
Imi dau seama ca pot sa joc jocul la cerinte recomandate si nu minime. Ce am eu in laptop vedeti sus intre paranteze link.
Nu inteleg asa trebuie sa mearga mai incet?

Răspuns Câştigător
| Jackster a răspuns:

Am cercetat mai in amanunt si am descoperit ca tu chiar nu ai nici specificatiile minime pentru a juca X-men Origins: Wolverine.

Chipsetul video integrat este de vina. (este foarte slab)

Imi pare rau. sad

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

1.Multumesc ca mi-ai spus 2.de unde iti dai seama cat de slab este? 3. unde scrie la joc ce cip imi trebuie?

| Jackster a răspuns (pentru DenisIonut01):

In primul rand, este o ''placa'' video integrata. Placile video integrate nu pot duce jocurile noi nici la detalii medii.
In al doilea rand, vad ca e o serie veche de Chipseturi video, dar m-am uitat si peste specificatiile lui. (core clock, memory clock, cuda cores etc)

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

Am inteles, daca vreau sa joc jocuri la specificati maxime imi trebuie pc. Ce zici de all in one? sunt mai bune ca pc-urile clasice sau sunt mai bune?

| Jackster a răspuns (pentru DenisIonut01):

All-in-one este un PC intr-un monitor, deci fara unitate, sunt de vreo patru ori mai scumpe decat PC-urile normale. Nu iti recomand sa mergi pe All-in-one. Si dinpotriva, nu sunt de gaming. Daca ai posibilitatea sa-ti iei un PC nou, spune-mi bugetul in care vrei sa te incadrezi si o sa-ti dau un setup de gaming.

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

Nu ma refeream la jocuri neaparat, ma refeream in general daca sunt mai bune all in one decat pc-urile

| Jackster a răspuns (pentru DenisIonut01):

Deloc, sunt mai slabe si mult mai scumpe. (exemplu: Un Desktop PC cu un Pentium 4 3.0 ghz, 4 gb memorie RAM, un gt 630 sa zicem, ar fi vreo 1000 RON, ei bine un All-in-one cu specificatiile astea ar costa undeva pe la 4500 RON)

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

Oh ce naspa, ok am inteles Multumesc mult happy Totusi ar mai fi ceva, iti trimit un pm

11 răspunsuri:
| Jackster a răspuns:

Daca e asa cum spui tu, atunci inseamna ca e ingreunat laptopul de procesele inutile din fundal sau chiar de troieni.
Downloadeaza ComboFix si MalwareBytes si dai o scanare.

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

Ma bucur ca a raspuns cineva, in fundal sunt procesele windows-ului, bitdefender si placa video. Cand intru in joc inchid orice aplicatie am deschisa. Virusi nu cred sa am ca am bitdefender si e cumparat nu e crack "furat" chiar nu stiu de ce si windows-ul dupa ce dau update la speck 1 incepe sa mearga mai greu, o sa incerc ce zici tu dar nu se incurca malware cu bitdefender?

| Jackster a răspuns (pentru DenisIonut01):

Nu se pot ivi conflicte, MalwareBytes este un ''virus removal tool'', nu un antivirus.

Si by the way, nu conteaza daca ai antivirus, unii troieni se pot strecura foarte simplu chiar si pe un desktop cu super securit iar cat despre erorile de sistem pe care le fixeaza ComboFix, nu are nicio legatura cu ce face antivirusul.
Daca mai ai probleme, spune-mi.

| DenisIonut01 explică (pentru Jackster):

Am folosit acele programe si nu am nici cel mai mic virus :) iar 2. uite o poza cu procesele :D http://img716.imageshack.us/img716/5866/5cb.png