| vlad20003 a întrebat:

Am MineCraft 1.5.2 cu 11 moduri am forge am optifine am loader, dar merge bine un moment, se blocheaza putin, merge iar, se blocheaza... Ce pot face? Am optifine ultra pentru 1.5.2 si moduri nu vreau sa sterg, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| SQueeZer a răspuns:

Poate ai suprasolicitat Calculatorul. Minecraft desi pare un joc mic cere foarte multe resurse...

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Da, apropo dacă îi dai Force Udapte s-ar putea ( adică sigur ) o să îți șteargă niște moduri dacă nu toate ( cred că îți rămâne doar grafica aceeași )

Poate nu ai performanțele la Pc destul de bune. Dacă nu ai chef sau bani să îți cumperi altă placă sau ce îți trebui poți face o " curățenie pentru performanțe mai bune " cu CClener sau / și cu Glary Utilities 3, amândouă sunt programe free cât și Pro dar la Pro au niște lucruri de care chiar nu este neapărată nevoie.

CClener : http://www.piriform.com/ccleaner

Glary Utilites 3 : http://www.glarysoft.com/downloads/

| Allinn a răspuns:

Dai Force Update si cauta versiunea la toate mod-urile astea pentru 1. 6. 2 sau care e noua versiune la Minecraft acum. happy Fundaa?

| vlad20003 explică:

Nu o sa dau funda la nimeni... Mi-am dat seama care era problema, aveam un mod cu 1056 de iteme :l (Intrebare Inchisa)