| Andrei_Miron_1990 a întrebat:

Am o intrebare
am varsat suc pe laptop si a luat-o razna tastatura... am zis sa ma bag eu ca sunt "destept" si o curat... din lene n-am mai scos bateria si am atins partea de metal a tastaturii de placa de baza, s-a aprins led-ul dar imediat am scos bateria,,, acum cand am incercat sa vad daca mai merge se aprinde led si inverte 2 sec cooler-ul si dupa aia se opreste si ramane ecranu negru.
Intrebariile ar fi urmatoarele:
1 ce componenta este arsa? (eu cred ca placa de baza )
2 daca la un Acer v3 531 la 17 milioane merita sa il repart tinand cont ca trebuie sa cumpa si tastatura sau mai bine i-au altu?

3 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Incearca sa scoti bateria si sa deconectezi incarcatorul si sa ti apasat butonul de power 1 minut. Dupa asta baga bateria la loc si conecteza incarcatorul si incearca sa-l pornesti.

| Andrei_Miron_1990 explică:

Am incercat... tot nu merge sad