| GoAnywhere a întrebat:

Am o intrebare legata de monitoare,presupun.
Deci intrebare e, cum este mai bine sa fie un monitor mai luminos sau mai intunecat asta din punct de vedere al sanatatii ochilor.
El e acum in momentul de fata la 50% dar eu il tineam la 20% si majoritate oamenilor imi zic ca e mult mai bine la 50%.
Ziceti-mi cum e mai bine si argumentati totodata.

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Cel mai bine folosesti f.lux daca vrei sa iti protejezi ochii de lumina monitorului si il poti tine la 50%. F.lux iti adapteaza culoarea monitorului in functie de fusul orar, astfel protejandu-ti ochii. happy Eu am folosit aplicatia pe cand eram in tura de noapte la servici si era foarte utila.