| mihaitare123456 a întrebat:

Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta. Dece nu pot sa ma loghez pe contul de LOL. Am linux, mi-am instalat LOL, am cont de lvl 16 si am mai jucat inainte mult. Cand intru in client, dau lauch, si cand imi bag contul imi spune ca usernameul sau parola nu sunt bune. Parola si usenamul le stiu foarte bine, nu exista posibiliattea sa le fi uitat, si ca sa ma asugur am chemat un prieten si el jucator de LOL si aparea la fel. Imi puteti spune ce sa fac, sau macar de ce nu imi merge?
Am linux ubuntu 14, si jocul il joc in playonlinux.

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

League of Lengends nu este compatibil cu sistemele de operare MAC si LINUX!

| mihaitare123456 explică (pentru RaduTN):

Te contrazic la MAC, este 100% compatibil cu MAC, uitate pe pag oficiala sa vezi ca ai laucherul de downloadat pentru windows si MAC, in privinta linuxului, am vazut niste tutoriale pe net, am urmat pasii, si am dat de eroarea asta.

| RaduTN a răspuns (pentru mihaitare123456):

Pe topicul care am vazut eu scris ca nu este compatibil cu MAC si LINUX.

| Moddi a răspuns:

1.Uite-te daca ai caps lock activat!
2.Inseamna ca contul tau a fost banat permanent!

| mihaitare123456 explică (pentru Moddi):

Nu am caps lock activat, nu sunt chair asa idiot, si am mers la un prieten care sta aproape de mine azi sa vad de cont daca nu cumva am fost banat, si am jucat, si eu stiu ca atunci cand te baneaza te anunta ca ai fost banat, si motivul!