| EugenShiAtat a întrebat:

Am o problema am reinstalat windows-ul driverele care mi lea cerut sau instalat singure cand am descarcat un program sa vad ce drivere mai imi lipsesc am observat ca sunetul nu merge si nu am driverul instalat la anumite programe descarcate mi-l pot oferii ei dar trebuie sa platesc aveti vreo idee de unde as putea descarca driveru de sunet gratuit >3? Funda? plz

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Descarca Realtek pentru driverul de sunet (Nu trebuie sa platesti nimic) este gratuit sa descarci acest program.
http://www.hit.ro/......1.71-winxp

Iar instalarea driverului se face gratuita nu trebuie sa platesti nimic doar ca trebuie sa stii (marca, tipul de sistem) care iti merge.
Exemplu ca sa intelegi despre ce vorbesc.
Systemul tau este de Nvidia deci suporta driverul Nvidia 6500, iar tu instalezi driverul AMD 4500.
In primul rand va merge oricum, dar va merge greoi din cauza ca nu-i driverul sau care trebuie.
La calculatoare trebuie sa instalezi driverul compatibil sistemului tau de operare ca sa iti mearga bine fara sa ai probleme.
Descarcarea este gratuita.
Trebuie sa stii ce fel de driver ai in calculator atata tot, ori sa cauti pe un sait.
Al doilea ex.
http://www.geforce.com/drivers
Daca dau pe Auto-Detect Your GPU.
O sa imi detecteze driverul care este compatibil systemului.
PS:Daca instalezi Driverul sau cel de Sunet trebuie sa dai restart la calculator ca sa fie configurat in pc.
Cu placere.
Si Mult Succes la instalare.