| doxatuVexxatu a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am de multi ani abonament la net la click net,stit cu totii de ce e capabil acest net...cel mai slab de pe piata, mereu am avut probleme cu el, dar sa trecem peste amanuntele acestea.De la o vreme am o nedumerire, deci la fiecare prelungire de abonament mi-a marit banda cu cate 2 mega.Adica la inceput am avut net de 2 mega si downloadam cu 200 de kilo, apoi am prelungit abonamentul si aveam 4 mega, downloadam cu 400 de kilo, apoi am prelungit si am ajuns la 6 mega si downloadam cu 600 kilo, insa de la o vreme(de mai bine de un an) nu stiu de ce a scazut downloadul la 200 de kilo.Am formatat caluclatorul de multe ori de atunci, chiar si astazi l-am formatat(am specificat asta in caz ca ma indruma cineva sa fac asta).Imi poate spune cineva cam care poate fi cauza pentru care am un net asa prost? Si ce as putea sa fac ca sa downloadez cu mai mult?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce se intampla la tine dar cel mai mic internet este asta: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink/pachete
Acest pachet il am eu si merge foarte bine. Daca observi acolo scrie 100 Mb. Cred ca este ceva bai cu computerul tau sau cu reteaua de la tine daca ai 2-4 Mb. Ceva nu este in regula!