| alexx17 a întrebat:

Am si eu o problema sad calculatorul nu imi foloseste toata memoria ram eu am in total 2 gb si in taskmanager la performance la avaible nu am decat aproximativ jumatate de obicei cam 1200 mb ce sa fac? am incercat si cu ccleaner am mai scos si din procesele nefolositoare si tot degeaba help

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Available inseamna disponibila, carevasazica nefolosita. Calculatorul foloseste cat are nevoie, restul ramane disponibil. In task manager la performance mai e o pozitie unde scrie 'total'. Acolo arata exact cata memorie are calculatorul. Valabil si pentru Fituika. Succes!

1 răspuns:
| treipuncte a răspuns:

Si eu am 4gb si acolo mai am 1. 25gb ce s fac?