| Villy09 a întrebat:

Am un calculator bun. Toate jocurile imi merg perfect,fara lag,doar mouse-ul imi fac probleme. Am avut mai multe,am schimbat bateriile,la fel. Mi se misca cursorul in reluare,uneori nu raspunde cand dau click cu toate ca programul sau jocul imi functioneaza perfect, chiar si pe desktop imi face probleme. Cum pot rezolva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dac ai un mouse pe USB ia-ti unul pe ps/2. Daca face la fel e vinovata placa de baza.

| Villy09 explică (pentru Salontanul):

E wireless mouse-ul, toate au fost, care au facut probleme, nu stiu ce as putea sa ii fac, in majoritatea timpului se blocheaza.

| Salontanul a răspuns (pentru Villy09):

Incearca cu unul PS/2 (cel cu fir) si spune-mi ce constati.

| lpavel a răspuns:

Ai avut mai multe mouse-uri si facea la fel? Daca da atunci ai incercat sa cauti sa-l setezi la mai rapid, ca da se poate si asa ceva...
Panou de Control
Hardware si sunete
Dispozitive si Imprimante
Cauti mouse-ul - clic drept pe ea - Setari Mouse! Bafta!

| Villy09 explică (pentru lpavel):

Nu e problema de viteza,degeaba umblu de acolo, se misca in reluare, se blocheaza, iar isi revine, iar se blocheaza.

| VladyXR a răspuns:

Daca zici ca schimbi bateriile, atunci e mouse wireless, nu? Atunci e problema, Wi-Fi slab.