| Razvysal a întrebat:

Am un laptop Asus K55VD

Procesor i5 2.6 ghz

placa video Ge Force 610m 2gb ddr3

4gb ram

Am o problema

De ca 1 saptamana fifa 14 imi merge cu lag, sacadeaza in continuu

Inainte imi mergea perfect nu aveam nicio problema niciun pic de lag sau sacadare.

Am facut update la placa video, am reinstalat windowsul de 2 ori, am schimbat windows-ul si tot asa.
Am bagat la compatibility windows xp sp3 si tot asa.

Ma puteti ajuta?

Funda

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Seteaza jocul la : Low! Bafta!

| PROvokator a răspuns:

Fii atent, laptopul tau are 2 placi video, un puternica de 2gb, alta slaba ( incorporata). Presupun ca jocul foloseste pe cea slaba ( incorporata), dar ar trebui sa foloseasca nVIDIA 610M. Exista solutii. Trebuie sa schimbi ceva in nVIDIA control pane. Pot sa iti dau un link, dar e in limba rusa, sorry.
http://xn----8sb2aijhq.com/......vidia.html