| Bucur_Cristian_1993 a întrebat:

Am un laptop Asus x55vd,si am 2 placi video pe el(cred) Nvidia geforce 610m(1gb) si Intel hd graphics 3000, jocurile mai noi gen 2012, 2013(need for speed most wanted 2012, gta4, saint's row(3, 4))le tin la low si imi merg foarte sacadat, cand scriu dxdiag imi apare ca placa Intel hd graphics este activa si ma gandesc ca de aia merg asa joc1urile,cum as putea sa o pun cea Nvidia activa?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Numa' experti pe aici vad. NVIDIA intra singurica cind e nevoie, totul e din drivere. Daca ai driverele instalate ok, nu e nevoie sa iti faci griji. Ideea e ca pentru jocurile pe care le-ai mentionat tu, si 610-le e foarte slaba (nu baga poezia cu 1GB, idiot e ala care are impresia ca memorie mai multa > placa video mai puternica).

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Incearca aici (nu am nVidia deci nu stiu cum sa fac) http://www.youtube.com/watch?v=I1B122B_FAY

| marian_3880 a răspuns:

Asta se face din bios dar daca nu sunt la fata locului nu pot sa iti explic amanunt cu amanut!