| marioS10maryus a întrebat:

AM un Pc procesor 1.80 ghz intel(R)celeron(r) cpu , memory 1014MB ram si vreau sa il fac mai bun ca sa imi mearga fifa 12 funda

3 răspunsuri:
| CristianMD a răspuns:

Sa il faci mai bun? laughing Du-te la cumparaturi si ia-ti un i7 si gatawinking

| 619thomas a răspuns:

Buna, ca sa poti juca Fifa 2012 ai nevoie de aceste cerinte (minimal, Fifa 2012 va funciona dar nu 100% fara errori)
~ Windows XP/VISTA/7
~CPU Dual Core 1, 8 GHz (deci inca un procesor ca al tau, in total trebuie sa ai 2 preocesoare)
~2GB RAM
~6, 5 loc liber pe unitate HardDisk
~Placa grafica: GeForce 8800GT sau ATI Radeon HD2900 cu 256MB si placa grafica ATI sa reziste la Shader-Model 3.0
Recomandat de specialisti:
~Windows de oricare
~CPU: Dual Core Procesor 2, 4 GHz
~2GB RAM
~Grafikkarte: GeForce 8800GT sau ATI Radeon HD2900 si placa grafica ATI sa reziste la Shader-Model 3.0

Cu PC-ul tau nu o sa poti juca Fifa 2012, si eu zic ca nu se merita sa cumperi fiecare piesa, mai bine ia un PC nou, daca esti gamer adevarat poti sa iti iei un Dell Alienware (cel mai bun PC de gaming, Alienware produce si laptopuri).

| marioS10maryus explică (pentru 619thomas):

Multumesc dar nu mai am nevoie am un laptop dual core 2.4 si am rezolvat