| marian222 a întrebat:

Am un virus sau malware, cred ca e pe router, deci imi instaleasa pe telefon niste jocuri fara sa imim ceara permisiunea si cand vreau sa deschid o aplicatie sau joc de deschide unul din acele jocuri instalate de virus/malware. Mi-am instalat mai multi antivirusi te telefon dar fara rost, imi zice ca a gasit amenintari le sterg si apoi daca scanez le am iar. Nu pot face nimic, nici de pe PC?

1 răspuns:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Deci,nu poti avea virusi pe router.Router e doar un dispozitiv fizic, ce face legatura dintre reteaua de internet si telefonul tau.
Cel mai simplu ar fi sa-l resetezi la setarile din fabrica sau sa incerci sa stergi acele aplicatii.