| pdannysan13 a întrebat:

Am un windows 7 de 32. asa mi-a fost pus de omul meu mi-a facut rost de PC.
as vrea sa pun un win7 de 64 biti pentru ca am quad core si momentan inseamna ca nu imi folosesc puterea calculatorului la performanta maxima.
se poate cumva sa nu formatez partitia windowsului, cand pun noul windows? am foarte multe poze de familia si nu as vrea sa salvez acum tot.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa salvezi nimic. Banuiesc ca pozele tale se afla pe alta partitie decat partitia C:\. Daca nu, muta-le pe partitia D:\. Introduci DVD-ul cu Windows 7 pe 64 biti si formatezi partitia C:\. Apoi instalezi Windowsul si programele necesare si gata. Singurele care n-or sa mai mearga vor fi jocurile care au fost instalate. Cele crackuite si copiate vor merge. Asa ca: spor la taba!