| glodbogdan a întrebat:

Am urmatorul sistem;
Placa de baza:Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Convertible Minitower
CPU:DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
RAM: 2GB DDR2 SDRAM 2 sloturi
Placa video:ATI Radeon X300/X550/X1050 Series PCI Express 1.0 x16 @ x16
As vrea sa ii schimb placa video cu una mai performanta(care sa mearga jocurile din 2012) undeva la 400 de lei.Si as vrea sa ii pun 4 gb ram.
Mi se potriveste aceasta placa video: http://www.emag.ro/......R677UD-1GD
Mi-ar duce jocurile astea noi:Nu la maxim, macar pe low.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da, dar trebuie sa verifici daca sursa are conector de 6pini pci express, deoarece acea placa video are nevoie de alimentare suplimentara. daca nu are 6pini, poti sa o conectezi cu un adaptor 2molex to 6pini pci express.

1 răspuns:
| glodbogdan explică:

Multumesc,voi verifica.