| andreiandronic a întrebat:

Am windows 8 Si 8 Gb ram, vreau sa fac un sv de metin cu virtual box. Imi lasa cineva un client care sa mearga pe hamachi? Modificat de preferat! Dau fun! da

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un servar de Metin2 trebuie sa ai toate programele altfel nu iti merge:
-Navicat
-(VirtualBox) aceea este masina virtuala ca sa faci servarul.
-Filezila
-Servar Files (conteaza 95%)
-Client
-Xampp
-Homapage
-Portmap

2 Alege un client de Mt2 din linkul de mai jos (PS: Le gasesti la Subiecte).
http://just4metin.ro/client-uri/

PS:Orice Client de Metin2 Merge cu hamachi.
Dar este o regula (Nu orice Client de Metin2 merge cu Servarul).
Ex:Servarul are lvl max de 127 si tu ai client de 250. (Desigur ca nu merge/la fel si invers).

3 Mult Succes cu servarul de Mt2.
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| andreiandronic explică (pentru DragomirMihail2020):

Dar nu gasesc nici un client + sa aiba server files... le gasesc doar clientul sau doar server files, ce sa fac? Eu vreau sa aima multe itm implementate si noi /vechi

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Ai zis lasa cineva un client care sa mearga pe hamachi.
Eu ti-am dat link unde sa descarci doar client nai zis nimic in descriere despre servar files.

2 Linkul mai jos cu servar files:
http://just4metin.ro/serverfiles/

3 Ms pentru Funda.