| PopescuAndrei1995 a întrebat:

As dori sa conectez o placa video Radeon R9 280, link: http://www.pcgarage.ro/......-384-bit/, la o sursa njoy 500WGX.
Aceasta placa va functiona bine cu sursa daca as folosi un adaptor 2 molex-pci-E?
Ma puteti lamuri ce amperaj are mufa pci-E?
Ce amperaj as avea daca as folosi un adaptor molex-pci?

PS: Nu am un sistem prea pretentios:
AMD A10 6800k, 8gb Ram 1600mhz, placa de baza Asus A55BM-K, cooler cpu Arctic Cooling Freezer 13, carcsa Game Daemon 6004

Răspuns Câştigător
| CrappinMorth a răspuns:

Ai innebunit? Sursa aia o sa iti arda tot ce ai in PC, placile video de la AMD folosesc foarte multa energie, ia-ti o sursa de MINIM 650w, si sa aiba 80+ Silver / Gold, de preferat Corsair, Antec, Thermaltake.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Eh, so-so. Din ce am auzit nJoy sint chiar bune in gama lor de pret, dar parca nu as pune o placa ca asta decit cu o sursa serioasa, macar 80+ Gold daca nu Platinum.

| PopescuAndrei1995 explică:

O sursa ca aceasta s-ar potrivi?
precizez ca am buget limitat.
http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-700w-sl-700/pd/E9FS2BBBM/