| MihneaRo a întrebat:

Azi am incercat sa-mi instalez optifine dar nu imi merge cum intru in minecraft si incerc sa intru pe single sau pe multyplayer imi da crash mc-ul. Raportul este asta : ---- Minecraft Crash Report ----
// Don't be sad. I'll do better next time, I promise!

Time: 2/23/14 7:33 AM
Description: Starting integrated server

java.lang.ExceptionInInitializerError
at net.minecraft.server.MinecraftServer.(SourceFile:113)
at btk.(IntegratedServer. java:43)
at azi.a(SourceFile:1590)
at bcm.e(SourceFile:162)
at bcn.a(SourceFile:214)
at bbf.a(SourceFile:186)
at bcm.a(SourceFile:187)
at bmm.b(EntityRenderer. java:1343)
at azi.ah(SourceFile:787)
at azi.f(SourceFile:711)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:152)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:13 1)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:27)

Caused by: java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop
at io.netty.util.concurrent.MultithreadEventExecutorGroup.( MultithreadEventExecutorGroup.java:61)
at io.netty.channel.MultithreadEventLoopGroup.(MultithreadE ventLoopGroup.java:49)
at io.netty.channel.nio.NioEventLoopGroup.(NioEventLoopGrou p.java:61)
at io.netty.channel.nio.NioEventLoopGroup.(NioEventLoopGrou p.java:52)
at mv.(SourceFile:31)
... 17 more
Caused by: io.netty.channel.ChannelException: failed to open a new selector
at io.netty.channel.nio.NioEventLoop.openSelector(NioEventL oop.java:128)
at io.netty.channel.nio.NioEventLoop.(NioEventLoop.java:120 )
at io.netty.channel.nio.NioEventLoopGroup.newChild(NioEvent LoopGroup.java:87)
at io.netty.util.concurrent.MultithreadEventExecutorGroup.( MultithreadEventExecutorGroup.java:57)
... 21 more
Caused by: java.io.IOException: Unable to establish loopback connection
at sun.nio.ch.PipeImpl$Initializer.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at sun.nio.ch.PipeImpl.(Unknown Source)
at sun.nio.ch.SelectorProviderImpl.openPipe(Unknown Source)
at java.nio.channels.Pipe.open(Unknown Source)
at sun.nio.ch.WindowsSelectorImpl.(Unknown Source)
at sun.nio.ch.WindowsSelectorProvider.openSelector(Unknown Source)
at io.netty.channel.nio.NioEventLoop.openSelector(NioEventL oop.java:126)
... 24 more
Caused by: java.net.ConnectException: Connection timed out: connect
at sun.nio.ch.Net.connect0(Native Method)
at sun.nio.ch.Net.connect(Unknown Source)
at sun.nio.ch.SocketChannelImpl.connect(Unknown Source)
at java.nio.channels.SocketChannel.open(Unknown Source)
... 33 more

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at net.minecraft.server.MinecraftServer.(SourceFile:113)
at btk.(IntegratedServer. java:43)

-- Starting integrated server --
Details:
Level ID: Questul lui Rouven SEZONUL 04
Level Name: Questul lui Rouven SEZONUL 04
Stacktrace:
at azi.a(SourceFile:1590)
at bcm.e(SourceFile:162)
at bcn.a(SourceFile:214)
at bbf.a(SourceFile:186)
at bcm.a(SourceFile:187)

-- Screen render details --
Details:
Screen name: bct
Mouse location: Scaled: (292, 139). Absolute: (585, 427)
Screen size: Scaled: (683, 353). Absolute: (1366, 706). Scale factor of 2
Stacktrace:
at bmm.b(EntityRenderer. java:1343)
at azi.ah(SourceFile:787)
at azi.f(SourceFile:711)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:152)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:13 1)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:27)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.7.4
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.7. 0_51, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
Memory: 79291736 bytes (75 MB) / 128036864 bytes (122 MB) up to 518979584 bytes (494 MB)
JVM Flags: 2 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_ javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.7.4-OptiFine_HD_D1
LWJGL: 2.9.1
OpenGL: Intel(R) HD Graphics GL version 3.1.0 - Build 9.17.10.2932, Intel
GL Caps: Using GL 1.3 multitexturing.
Using framebuffer objects because OpenGL 3.0 is supported and separate blending is supported.
Anisotropic filtering is supported and maximum anisotropy is 16.
Shaders are available because OpenGL 2.1 is supported.

Is Modded: Very likely; Jar signature invalidated
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: [Defscape 64x 2.5.zip]
Current Language: English (US)
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Anisotropic Filtering: On (16) Va rog repede CINEVA!

Răspuns Câştigător
| CrappinMorth a răspuns:

Ai instalat Optifine (si orice mod mai ai) in modul vechi? Ma refer la copy-paste in minecraft.jar. Daca da...nu asa trebuie sa faci. In folderul Versions ai niste numere (versiunile Minecraft-ului), dai pe versiunea pe care o folosesti si copiezi tot din folder, faci altul in Versions (unde sunt toate versiunile) si ii pui un nume gen... Optifine. Copiezi fisierele din 1.7.4 (sau ce versiune ai) in folderul creat si le inlocuiesti numele fisierelor cu numele folderului creat. Vei avea un fisier. json, pe acela va trebui sa il pornesti cu Notepad si sa scrii in loc de 1.7.4 (sau ce versiune ai) numele folderului. Dupa ce ai modificat. json va trebui sa deschizi.jar-ul, sa stergi META-INF si sa copiezi Optifine acolo. Dupa ce ai terminat si asta. pornesti Minecraft (sper ca ai launcher) si in stanga jos dai la settings si selectezi numele folderului pe care l-ai creat. Done.

1 răspuns:
| drifterwolf a răspuns:

Va multumesc