| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine. Am vaz pe youtube niste clipuri cu minecraft si mi-am zis sa ma apuc. Imi puteti explica si mie despre ce e vorba, cum se joaca si care este scopul? aa da si un link de downloadbig grin

Răspuns Câştigător
| Halmarion a răspuns:

Cum tu m-ai ajutat acuam e randul meu laughing!
Minecraft este un joc open worldd...La inceput in minecraft trebuie sa iti construiesti rapid o casa, deoarece noapte apar diferiti monstri:scheleti, zombii, creeper(asta e cel mai inervant, cand ajunge in dreptu tau explodeaza!) mai sunt foarte multi monstri pe care o sa ii descoperi pe parcursul jocului....Insa jocul nu se rezuma numai la ati face o casa si sa supravietuiesti,poti mina si sa gasesti diferite chestii, de la diamante, iron, emerlad pana la spawnare de mostri si lava.
A da mai sunt si sate cu oameni si diferite animalewinking
PS: Poti sa iti faci si portale spre alte,, lumi'' nether si inca undeva laughing nu mai stiu sigur cum se cheama da acolo gasesti cel mai puternic monstru ender dragon!big grin
PPS: Daca vezi un mostru negru cu ochi mov nu te uita la el laughing
PPPS: Ai grija la creeper
Sper ca te-am ajutat! big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa da era sa uit sa te intreb, aici te intalnesti cu alti playeri pe o mapa sau joci doar tu singur?

| Halmarion a răspuns (pentru anonim_4396):

POti juca single player dar si multiplayer tonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat minecraft Romania, dar nu imi mere multiplayer si ma mai scoate si de pe server, l-am sters, daca imi poti recomanda altul plz? puppy dog eyes

| Halmarion a răspuns:

Daca ai nevoie de ajutor dai mesaje pe TPU tongue