| xGeannyna a întrebat:

am facut un server de Metin2 fara hamachi dar atunci cand vreau sa ma contectez cu contul test imi da Eroare la conectarea la server

Vreo rezolvare?

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Servarul trebuie sa fie deschis.
2 Trebuie sa ai Portmapul Deschis.
3 In client trebuie pus IP care ai facut servarul ip lui static, in fisierele root ori in mc.txt.
4 Servarul nu este facut bine sau nu sa respectat bazele esentiale la inceput cand trebuie sa faci un servar nu merge deloc.
5 PS:Cand intri in client scrie orice nu conteaza sa fie doar datele de logare pune ID 12345 pass 12345 vezi daca scrie id si parola incorecta inseamna ca servarul merge daca da eroare connectare inseamna ca undeva nu ai facut bine sau nu ai deschis ceva.

Mult Succes!

| xGeannyna explică (pentru DragomirMihail2020):

O sa incerc imediat ce mi-ai zis.

Tin sa precizez ca serverul nu e facut de la 0 ci cu server filles. Are vreo importanta?

| xGeannyna explică (pentru DragomirMihail2020):

Add skype : geanina.lvb

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru xGeannyna):

O sa te adaug pe Skype dar nu stiu daca accepti invitatie de prieten sau nu?
Oricum problema poate sa fie prin 2 lucruri.
1 Nu ai facut setarile necesare pentru a crea servarul de Metin2 cum trebuie (Setarile din masina virtuala) sau al IPului tau.

PS:Servar de Metin2 trebuie sa ai IP static (daca ai IP dinamic se poate seta sa-l faci static. (PPOE [RDS], Router, Romtelecom...) toate astea sunt Ip dinamice desigur ca nu o sa-ti mearga.

2 Poate undeva nu ai activat ceva sau in clientul tau nu ai editat ca sa mearga.

| RocKzZ a răspuns:

Trebuie sa faci port forward la internet. Daca ai modem nu te mai chinuii, nu o sa mearga.