| Portocalla a întrebat:

Am luat un virus de pe facebook! Trimite tuturor din lista de pe facebook dar si de pe mess mesaje de genul : It`s that your ex? ( apoi pune un link care descarca un atasament, virusul ). AM reinstalat messengerul si tot trimite. Va rog sa ma ajutati. Dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!