| GabitaGabii a întrebat:

Am o mica mare problemalaughing. Eu am internet de la Romtelecom ( adica Click net). Si de curand am primit un laptop cadou. Unchiul meu mi-a zis ca modemul de la aceasta firma e ca unfel de wireless sau ceva de genu. Facanduma curioasa am mers la laptop si am apasat niste butoane acololaughing (vreau sa spun ca nu inteleg ce scrie deoarece laptopu e in italiana si nu stiu nici macar o boaba) Ciudat fiind ca a inceput sa`mi mearaga internetul pe leptoop. Aseara era foarte fericita de aceasta realizare.Am intrat si astazi pe internet pe laptop.Acum imi arata (acolo la semnal ) cateva liniute si peste un triunghi galben cu un semn al exclamarii.( si in acest timp nu`mi merge internetul). (pe pc imi merge perfect) ajutati-ma va rogg! Fundita siguurwinking

2 răspunsuri:
| BuzduganDinu a răspuns:

Cumparati un Wireless, e o antena micuta ce o adauga pe USB in Laptop si de acolo isi recepteaza semnalele si o sa mearga Internetu, sa ma anunti daca a mers...tongue

| tavi_9061 a răspuns:

Du-te la control panel->network connection si acolo te uiti poate are laptopu tau instalat hamachi, atunci pana nu il dezactivezi nu o sati mearga modemu de la click net (funda? puppy dog eyes)