| iulain13 a întrebat:

am o problema la un laptop, imi apare eroarea blue screen cand vreau sa rulez orice joc, si isi da restart. Laptopul este luat acum 3 zile sh, i7 2.0 gb cu turbo boost la 2.9 gb, 8 Gb RAM, jumatate de tb hard disk, 2 placi video, una integrata de 1.7 gb, Intel family graphycs, si una nVIDIA gforce 540m de 2 gb. Deci din cate am auzit la gaming cu cerinte mai mari se activeaza cea dedicata care e pentrj gaming, eu pot selecta pe joc click dreapta si cu ce placa sa se deschida, mi. Am downloadat GTA5, si am incercat cu ambele placi, cand mi s. A terminat instalarea (am asteptat 5 ore) mi. A scris ca cerintele de sistem minime cerute de joc nu corespund cu cerintele prea scazute a laptopului, sau ceva de genul, desi mi. E laptopul mult peste joc, si cand am incercat sa deschid cu cea integrata Intel 3000 parca imi apare eroarea cu close window inainte sa se deschida, daca incerc cu cea de gaming imi apare eroarea cu blue screen http://www.howtogeek.com/......_0xBFt.png
. Am incercat si counter strike source care ar trebui sa ruleze si cu cea integrata perfect, si face la fel.

Ce sa fac?

1 răspuns:
| iulain13 explică:

Windows 7 64 biti