| RRux a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite A100 cu o memorie ram de 512. Ce ma sfatuiti sa cumpar sa-mi mearga mai bine? Ma gandeam la memorie ram de 2gb. Dar cat ma ajuta asta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptopul e bunicel. Cu 2 Gb de Ram si schimbarea placii video il poti face bun. M-am uitat pe un site si am vazut ca are placa video dedicata nu integrata.

2 răspunsuri:
| tzintar a răspuns:

Memoria sa fie DDR2 si ai grija sa fie compatibila cu cei 512 Mb ce-i ai deja.

| tzintar a răspuns:

Cu cat te ajuta este greu de spus. Insa sigur ca te va ajuta. Orice program cel folosesti si care consuma resurse (memorie) va rula mai bine, mult mai repede.