| gannicus1 a întrebat:

Buna am un pc

Procesor Intel core i5 3350 3. 1GHz
Placa video nVIDIA GTX 650 1Gb DDR5
16Gb ram
Jocurile imi frame-aza in ultimul hal adica am in Crysis 3 150 fps si dupa aia imi scade la 2. Asta face si in minecraft sad. Nu stiu ce sa fac, mi-am dat update la placa video etc... Daca stiti ce pot face plss help

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Frate, sigur problema ta efaptul ca joci pe high( POT PUNE PARIU PE FAPTUL CA JOCI PE HIGH SETTINGS) si placa ta video(de un GB) nu suporta high. Pune si tu toate chestiile ce tin de grafica pe medium sau pe low caci placa ta video nu le suporta(uite aici:http://www.game-debate.com/....../index.php am setat totul pentru sistemul tau, am pus doar ca sa te convingi singur).
Cat despre minecraft...nu prea am ce-ti zice. Daca ai windows (64mb) s-ar putea sa-ti lagheze fiindca minecraft este facut pentru winXP 32 mb(uite aici:http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft)

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

Posibil sa lucreze mult hdd-ul, sau sa scaneze ceva, sau sa ai un hdd slab cu buffer mic, trebuie sa verifici daca face asa in mai multe jocuri, poate fi si placa video cu probleme, doar prin eliminare poate vei afla sau la un specialist! incearca sa inchizi cat mai multe procese, chiar si antivirusul, te deconectezi de la net si pornesti jocul, vezi asa cum merge! bafta!