| NeyyMar11 a întrebat:

BUNA!

As dori sa deschid un metin2 private.
Imi puteti da si mie videoclpuri pentrua-l putea face I don't know
Skype-ul meu este stefan.laurentiu78

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu cred ca te va ajuta cu servarul de Metin2.

2 Mai intai trebuie sa ai cerintele minime pentru a face un servar de Metin2 pentru a te juca singur sau cu cativa prieteni (daca chiar vrei sa-l faci public trebui sa fie de doua-trei ori mai mari cu cerintele minim).
-Procesor Dual Core 1. 7Ghz-2. 5Ghz
-Placa video 512Mb.
-2Gb Ram WinXp (Win7 2.5-3Gb Ram).

3 Programe necesare pentru un servar de Metin2:
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Xampp
-Homapage
-Virtualbox sau (Virtualpc2007)
-Clientul
-Servar Files

4 Acuma conteaza si ce fel de Ip ai dinamic sau static.
Servar de Metin2 trebuie sa ai IP static altfel nu va merge ai inteles.
PS:Dar daca ai IP dinamic poti sa setezi si sa-l faci static.

5 Restu setarilor sa faci un servar de Metin2 este foarte simplu restul trebuie sa editezi si sa faci modificari.
Uite aicea saitul unde poti lua (Client, Homapage si Servar Files).
http://minilink.ro/kp8j

PS:Nu pot sa iti dau un tutorial precis ca nu prea sunt asa ceva mai ales nu stiu ce fel de Ip ai si cum vrei sa iti faci servarul hamachi sau pe IP?

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.