| anonim_4396 a întrebat:

astazi m-am hotarat sa ma apuc sa incarc filmulete pe YouTube, ei bine am o intrebare pentru cei care cunosc.
Poti primi strike de la youtube daca sunt doar fonduri cu Voci ( adica pe fundal se aud voci? ) si nu exista o coloana sonora a unei melodii?

Răspuns Câştigător
| pOokEe a răspuns:

Nu am inteles foarte bine. Vrei sa zici ca ai comentat pe videoclip? Adica e vocea ta? Atunci nu. Primesti warning, se blocheaza coloana sonora sau iti blocheaza videoclipul doar daca ai folosit un material pe care nu il detii. O melodia mai "cunoscuta" de ex. iei o melodie de la ceva artist care are un cont VEVO, atunci iei block aproape instant. Iti recmand sa cauti "Non-copyrighted songs" te poti folosi de astea, unele suna chiar bine! Bafta cu canalui de Youtube.