| EduardP a întrebat:

Curand, vreau sa-mi deschid un server de SAMP dar vreau sa am ip la server asa : numeserver.samp.ro. e poate asa ceva? sau stiti o firma de hosting ce poate oferi ceva asemanator
numeserver.gta.ro sau altceva, nu neaparat.ro, dar sa nu fie asa: numeserver.host24/7.ro sa fie frumos. DAU FUNDA! multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| DaDuSH a răspuns:

Ceea ce cauti tu se numeste DNS (Domain Name System) Asta iti permite sa "combini" ip-ul ales de tine cu un nume la fel, ales de tine. Astfel, in loc sa scrie lumea [ip lung si multe numere] scrie [numele simplu al comunitaii].ro