| MikiRozy a întrebat:

Buna big grin pot bloca toate invitatiile de jocuri de pe facebook, pe care le primesc? Adica nu din setari fiecare joc. happy

Cine ma ajuta are fundabatting eyelashes!

Răspuns Câştigător
| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Da poti!

Uite un tutorial:

1. Intraţi în secţiunea Apps and Games (Aplicaţii şi jocuri) din partea stângă a paginii principale Facebook.

2. Aici, sub rubrica "Your Apps and Games", găsiţi secţiunea "Invites for friends", unde găsiţi invitaţiile legate de jocuri pe care le-aţi primit de-a lungul timpului de la prietenii voştri. Ţineţi cursorul pe oricare dintre aceste invitaţii, iar în colţul acestora din dreapta-sus va apărea un "x".

Daţi click pe "x" şi vă vor apărea două opţiuni: Puteţi bloca fie jocul în sine (nimeni nu vă va mai putea trimite cereri legate de acel joc) sau puteţi ignora toate cererile venite din partea utilizatorului în cauză (acesta nu vă va mai putea trimite niciun fel de cerere legată de jocurile de pe Facebook).