| AiaMika37 a întrebat:

Buna Dati-mi si mie niste site-uri de metine Cre cresti repede si faci bani repede ...gen United...

3 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Apollo Mt2, Speed, Empire.

| Criekz a răspuns:

Sincer lasativa de metin si apucativa de wow dupa cum a fost facut review de cei de la MMOHut l-am tradus si il voi posta sper ca va treziti la realitate
Sa analizam cu o atentie incredibil de delicata situatia dintre cele 2 MMORPGURI(Pentru a sti de la inceput nu tin cu niciun joc):
Metin2:
-Grafica in stil chinezesc, de gen 240-360 points 2/10
-O poveste de inceput, la Metin2 nu intalnim ceva care sa se manance cu gameplay-ul...te trezesti dintr-o data pe un pod omorand caini... 1/10(am acordat 1 punctaj deoarece cand intri pe website-ul lor sunt prezentate cateva aspecte din joc)
-Skiluri:in Metin 2 intalnim o mica gama de vraji pentru fiecare specializare a clasei.Aceste skiluri pot fi upgradate per level devenind mai puternice si mai afective, doar ca fiind foarte putine si punctele pentru a le investi in vraji sunt foarte grele de procurat(mai ales de la nivelul 60+) un player poate avea in medie 3-5 vraji importante 7/10
-Animatiitonguee Metin2 trebuie sa cumperi cu bani o itema numita masca emotiei pentru un interval de 10-40 de zile ca sa poti face un anumit emote 2/10
-Clase,Rase:4 clase si o singura rasa, caractere non-customizabile in afara de skinul pe care il alegi la inceput pentru cum vei arata la nivelul 1
-Iteme: itemele se impart pe clase acestea variind de la obiecte, carti, pietre etc care pot fi folosite la imbunatarirea vrajilor si itemelor armurile sunt 10 pentru fiecare clasa(11 cu tot cu armura care este facuta din niste armuri+9) in total 40(44 cu tot cu armurile speciale).7 scuturi care pot fi echipate de orice clasa.Sunt si o varietate de accesori care cresc viteza atacul armura gen coif, cercei etc... 8/10
-Protectia anti-hack:Unul din cele mai prost protejate jocuri din lume hackeri avand libertatea de a se plimba linistiti 0/10
-Lumea:24 de harti 6/10
-Npc-uri:Unul din jocurile cu cele mai putine NPC-uri din lume acestea sunt in numar de 20-30 1/10
-Factii:3 factii :Regatul Rosu, Regatul Albastru, Regatul Galben care nu au niciun sens 2/10
-Sistem PVP:Unul din cele mai simple sisteme de PVP din lume acestea find simplul si vechiul DUEL.4/10
Sistem PVE:Aproape inexistent 1/10
-Meserii:Mining si FIshing 2/10
-Mount:Un cal... Disponibil in mai multe culoribig grin(Jalnic)sau un tigru cu ocazia sarbatorilor 4/10
-Muzica:MUTE 0/10
WOW:
-Grafica placuta care de la Cataclysm incoace 360-480 points este inexistent, doar 720 si 1024 10/10
-Poveste logica cu sens imposibil sa nu fie observata incepand din anul '78 si intr-o continua evolutie 10/10
-Skiluri: Peste 250 de skiluri diferite+skilele de la talente + skilurile fun pe care le poti upgrada efectul cu asa numitele rankuri, dar spre diferentiere de metin2 ele nu vor arata diferit 9/10
-Animatii peste 30 de animatii +punctaj deoarece se foloseste vocea caracterului care nu necesita nicio itema 10/10
-Clase,rase:13 rase cu tot cu pandaren si 10 clase+monk fiecare avand peste 30 de abilitati personale full costomizabile 10/10
-Itemetongueeste 2000 de iteme care sunt arate fiecare in parte cloaku(Manta) arata intr-un fel, helm(casca) in altfel astfel aratand dupa placerea jucatorului+itemele de nivel prezinta o grafica greu de inchipuit care ne impartaseste fiecare detaliu 10/10
-Protectia Anti-Hack:Nu exista hackuri pe WoW, cei de la Blizzard se ocupa de orice hack care este creat. 10/10
-Lumea:NO COMMENT TO FUCKING EPIC 10/10
-Npc-uritongueeste 100000 succes la numarat pentru cei curiosi10/10
-Factii:Legendarele ALIANCE AND HORDE!+factiile inamice gen :Illidan, Naga, Scourge etc. 10/10
-Sistem PVP:Impatit in 4 ramuri Arenas,Duel, Battlegrounds, World PVP.
Sistem PVE:Cel mai elaborat sistem PVE din lume No comment 10/10
Mounttongueeste 180 de mounturi 10/10
Meserii: 12 meserii 4 meserii secundare fiecare leganduse una de alta astfel tu putand sa iti creezi Mounturi iteme enchantmenturi atasabile bonusuri sau companiamente 10/10
-Muzica:Te face mandru sa te stii jucator de wow 10/10