| MyChemicalRomance47 a întrebat:

De ceva timp, pe laptop nu pot apasa cu mouse-ul decat pe bara de instrumente. Dar, exempu, daca intru pe google si incepsa sa tastez, literele merg la fel ca si sagetile pentru scroll. Ce as putea sa fac? Nu pot reporni laptopul (cel putin nu stiu cum) decat sa il pun pe modul "sleep"

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți opri forțat laptopul prin apăsarea lungă pe butonul power (cam 10-15 secunde).
Dacă nici așa nu vrea, îi scoți bateria și alimentatorul, apoi le pui la loc și-l repornești.
Chestia cu „scroll"-ul poate fi din cauză că ai activat involuntar funcția „numlock". Vezi în manualul lui cum se activează / dezactivează (apeși pe Fn + o altă tastă funcțională - F7 de exemplu - scrie în manualul lui).