| TheHobbitHere a întrebat:

deci mor de nervi laughing)
Am vazut ca este foarte popular jocul minecraft, si am zis sa il incerc si eu. L-am descărcat, iar cand mă conectez pe un server (eu l-am gasit de pe un site) imi scrie cand intru: Te rugam sa te inregistrezi bla bla bla si dupa imi scrie /register password Confirm Password. Am incercat si numele meu din joc, dar degeaba.
Ce trebuie sa scriu ca să nu mă mai deconecteze?
Fundă (deja m-am saturat dupa fiecare intrebare să scriu fundă, ca de obicei. laughing )

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Uite, cu asta m-am luptat si eu mult timp.
Scrii de exemplu /register Tilifon Tilifon, dar in loc de Tilifon pui ce parola vrei tu rolling on the floor
Dupa dai /login parola_ta.

DAR...
Daca e deja cont cu numele ala, o sa-ti scrie direct /login parola, dar tu nu ai de unde s-o stii, ca e a altcuiva.
E ca si cum ti-ai face un cont, pe un nume. Dar ti-am zis, daca e de ex un nume popular ca si PewDiePie, nu o sa mearga, caci cineva sigur s-a logat cu numele ala si chiar se da PewDiePie rolling on the floor.

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Pai te inregistrezi cu : /register parola paroladinnou si dupa /login parola. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^