| Adr_Andrei_1997_pUzp a întrebat:

imi spuneti si mie va rog de unde pot descarca metin2 alaska 2015.

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Bună uite aici un link de unde poţi downloada metinul dar fă-ţi mai întâi cont, metin2Alaska 2015 numai este, este 2016, uite intră aici şi descarcă :

http://www.metin2alaska.ro/index.php?page=download

Citeşte şi ce scrie mai jos la link. oricum ţi-am copiat eu iar dacă-ţi vor apărea erori citeşti ce ţi-am scris mai jos :

Antivirusul spune că este virusat clientul?
Te asigur că, clientul nu este virusat. Marimea şi standardele noastre nu pot permite acest tip de problemă. Motivul notificărilor şi rapoartelor antiviruşilor, sunt din cauza schimbărilor de extensii ".m2r", recunoscute ca fişiere suspicioase şi respingătoare. Deseori se întâmplă ca antivirusul să blocheze deschiderea jocului. Rezolvarea este închiderea antivirusului sau permisiunea clientului să ruleze. ( Opreşte/Dezactivează antivirusul când joci acest joc )

Apar erori necunoscute?
Pentru utilizatorii Windows 7 şi Vista, trebuie să rulezi şi să poţi juca cu drepturi de Administrator. Acest lucru se face aplicând click dreapta pe executabil iar prin urmare "Run As Administrator". Dacă ai Windows XP, instalează Net Framework pentru a evita problemele ce vor urma să apară.

Nu funcţionează tastatura?
Dacă ai Windows 7, înainte de a deschide jocul, rulează clientul cu drepturi de administrator. Tastele vor funcţiona imediat, fără probleme.

Îţi apar toate canalele închise?
De vină este antivirusul cu firewall. O primă soluţie este dezactivarea Firewall-ului din antivirus, sau dezinstalarea antivirusului. Se poate întâmpla ca jocul să fie în mentenanţă tehnică, iar canalele să fie închise din cauza noastră. Dacă nu poţi accesa site-ul, sau în dreapta la "status" apar informaţii cu roşu, semnifică situarea jocului în operaţii de întreţinere şi trebuie să revii mai târziu.

Sper că te-am lămurit, baftă la descărcat =))!