| TurdaVasi a întrebat:

Buna!
Mi-am downloadat jocul DayZ de pe net, l-am extras si cand dau sa ma joc imi apare:
This application has failed to start because X3DAudio1_6dll was not found.Re-installing the application may fix this problem.
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| LovelyMan a răspuns:

Salut! Downloadeaza de aici DirectX si instaleaza-l. Probabil ca trebuie sa restartezi pc-ul.

http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=35

| TurdaVasi explică:

Am facut asa cum ai zis, si acuma imi cand dau sa-l deschid jocul imi apare :
Error: shader model 2 not supported anymore