| StoicaAndi a întrebat:

Buna seara.Am windows pe 32-bit.Intrebarea e cum as putea sa il pun pe 64 bit?
Imi apare eroarea asta la un joc
The version of this file is not compatible with the version of Windows

you're running. Check your computer's system information to see whether

you need an x86 (32-bit) or x64 (64-bit) version of the program, and then

contact the software publisher.

Nu am cd windows 7. A venit un prieten ieri la mine si mi-a pus pe 32 bit, dar am uitat sa ii zic sa il puna pe 64 si mi-e rusine sa ii spun sa vina inapoi sa se chinuie etc.

Cum as putea sa il pun pe 64 bit dar explicati-mi ca sa inteleg.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

X64=64 biti
x86=32biti
Instaleaza windowsul pe 64 biti, nu pe 32 biti

| generator3 a răspuns:

Deci, calculatoarele cu mai putin de 4gb ram au versiuni de windows 32 bit si calculatoarele care au mai mult de 4gb ram le trebuie 64 bit. sper ca ai inteles

| StoicaAndi explică (pentru generator3):

Am 4 gb ram(2, 50 usable) ce inseamna asta"? imi merg toate jocurile in afara de acest joc, dar imi trebuie 64 sau 84 bit