| JuStiNn2001 a întrebat:

Bună seara,îmi poate spune și mie cineva de ce aplicația tik tok îmi urmărește și apreciază clipuri ale unor persoane necunoscute, asta in mod automat fara sa fac eu nimic?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Ai iphone sau android? daca e vorba de android as instala o solutie antivirus pentru telefon de pe magazinul google, apoi as face o scanare
Dupa aceea as avea grija sa cunosc bine datele de autentificare ale contului tik tok si as da o resetare la setarile din fabrica ale telefonului (nu inainte de a salva pe un PC, mediu extern ce nu vreau sa se piarda de pe tel > poze, video etc)
Dupa resetarea las etarile din fabrica telefonul este ca si cum a venit de nou, reinstalezi tik-tok si schimbi datele de conectare, desi daca imi aduc aminte aceastea se fac prin contul google pe android...

Eu am sters definitiv tik tok, o porcarie de aplicatie cu oameni asemenea, pe langa asta este un motiv pentru care UE vrea sa o interzica, motive de securitate cibernetica mai precis!

Pentru iphone acelasi pas cu resetarea de fabrica, cu mentiunea cunoasterii contului icloud