| Zzoomless7 a întrebat:

Buna seara TPU. Vreau sa imi fac un server de minecraft si nu pot.
Adica, am facut unul dar imi zice:"User not premium".

Vreau sa ma ajutati voi cu un program cv.
Minecraft versiune 1.3.1
IP: stabil.
P.S. Am incercat sa fac server direct din Minecraft dar alti playeri nu se pot conecta la el.

Cel mai bun raspuns primeste FundaVOT.

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie dar depinde cu ce l-ai facut (unu mi-a zis ca erau 2 feluri) eu l-am facut cu Bukkit

-Intra aici http://bukkit.org/ si dai in dreapta la Recommended build. si il downloadezi.

Daca l-ai facut si u cu asta atunci ideea este sal pui offline stiu ca suna aiurea dar da altiplayeri se vor putea connecta. Nu trebuie sa intelegi doar sa aplici :D

In folderu cu Bukkit si etc ai un fisier numit "server" care are extensia PROPERTIES il deschizi cu notepad si o sa iti dea multe chestii nu schimbi decat acolo unde scrie
"online-mode=true" ar trebui sa schimbi cu false.
Inca o chestie ar trebui sa ai Hamachi :D daca ai alte nelamuriri anuntama.

| denisoid a răspuns:

Pune la server mode online-true schimba true in false si a sa poata intra si altii