| Chuxiiiiiiiii a întrebat:

tocmai m-am apucat de metin dar nu prea stiu ce sa fac. Cine are experienta in joc:* imi poate spune ce tr sa fac in jocul asta si lucrurile esentiale? bonusuri. si chestii:* va rog fnd.

Răspuns Câştigător
| Eka7Lyzza a răspuns:

1.MAgiile-Depinde de rasa care o alegi preferabil Razboinic deoarece este cel mai puternic:Mentalul pentru ca creste usor si are apararea multa sau Corporalul care are viteza si atac mare dar nu are apararea la inceput sa pui puncte numai pe o magie si pe restul cate un punca Mental-Corp rezistent paana la M apoi pui Pe atacul spiritului si de acolo te inveti magiile pot fii M(Master), G(GrandMaster), P(Perfect).Pe corporal pui pe Aura sabiei puncte pana la M apoi pe Vartejul sabiei.
Pentru alte rase cum ar fi sura arme magice/magie neagra trebuie:
Magie neagra: Spiritul flacarii apoi lovitura foclui Si trebuie sa pui muuulte puncte pe INT la status (il activei cu "C") pana la 90 apoi VIT
Arme magice :Tais vrajit apoi protectie intunecata

Ninja are Arc/Pumnale
Arc :Sageata de foc apoi pe Sageata otravita
Pumnale :Ambuscada apoi pe Pumnal rulant

Saman are Vindecare/Dragon
Vindecare:Leac apoi nu stiu nu am jucat pe el
Dragon :Forta dragonului apoi Regetul dragonului
2. Duelurile
Se fac intre playeri dupa lv15 deoarece nu se scade dmg
In duel nu se foloseste liceu rosii (K, M, G)
si nu se foloseste modul Auto
3. Eventurile
Sunt date de catre Gm-GameMaster(ADMINISTRATORUL)
si est frumos sa iei parte la ele adica poate sa apara in sat Monstrii de nivelul97 chiar
4.Gm
Gm-ul ete cel mai puternic din joc el poate sa foloseasca "CODURI"
care fac sa apara in inventar obiecte+9 sau sa ai magiile la P
TOTUL ESTE POSIBIL PENTRU EL IN JOC
si nu ai voie sa ii ceri Yang/Iteme/sau Grad
5.Razboaiele
Sunt date de catre sefi breslelor unde te bati cu altii playeri pentru a aduce puncte breslei tale
6.NPC
NPC sunt:Magazin general, MAgazin de armuri/de arme Octavio Administratorul depoitului etc...Dar fierarul este mai special el face obiectle+1+2+3+4+5+6+7+8+9
DAR cu cat sunt mai avansate itemele adica+9+8+7+6+5 sunt cam mari sansele sa eseaze iar daca un obiect esueaza pierzi obiectul/bani/itemele date pentru inbunatatire
Mai este un Fierar adica cel De armuri/arme/bijuterii ei pot face obiectele cu mai mari sanse dar la cel de arme nu poti da armuri si vice-versa ei au cu 10% mai multe sanse de reusita DAR cer mai multi bani
7.ItemShop
il poti deschide dand click pe moneda aia din staga jos care se invarte in el se pot acizitiona obiecte care le poti lua cu bani adevarati NUMAI
Ca sa iti apara instructiunile jocului apasa pe tasta H cand esti in joc deja.Si eu joc Metin2 RO,imi place dar joc ocazional,nu sunt cine stie ce obsedata,joc de plictiseala,nu pentru a obtine un level cat mai mare, ca, cam asta este scopul jocului.Cat despre alte lucruri mai sunt cateva,ca sa iti incarci viata(PV),iti trebuie: Licori rosii :sunt de mai multe marimi :K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari), ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele de mai multe ori, pana se incarca viata.Pentru punctele de mana(cele pentru magie)folosesti : Licori albastre (PM):sunt si ele de mai multe marimi:K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari),tot la fel, ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele pana se incarca punctele de mana.Ce trebuie sa omori, si de la ce lv:
Lv 1-5 - caini/lupi
Lv 5-15 - mistreti/ursi
Lv 15-20 - amazoane
Lv 20-30 - salbatici
Lv 30-35 - orci/eso
Lv 35-45 - orci negri
Lv 45-60 - v1
Lv 60-70 - v2
Lv 70-75 - DT etajele superioare / padure
Lv 75-99 - grota.
http://www.youtube.com/watch?v=CWS_1Guw4FA

succes:*:*

5 răspunsuri:
| Cenarx a răspuns:

Ceva de genu ce a raspuns primul big grin eu iti zic ce trebuie sa ai pe tine esentialbig grin in primul rand pana la lvl 17 inclusiv drb sa ai platosa de calugar +6 si de la lvl 15 pana la 30 trebuie sa ai sulita paianjen+9 da exista arme si armuri pentru fiecare nivel dar uneori e bine sa faci unele mai mici+9 si sa le ai mai mult ok de la lvl 18 pana la lvl 27-28 trebuie sa ai platosa de tigru+6 apoi de la lvl 27-28 ar trebui sa incepi sa faci platosa de LEU +9 si pana pe la lvl 40 cand trebuie sa ai platosa de dragon+9 de la lvl 30-pana pe la lvl 65 cred nu asunt sigur ca mai sunt alte arme pana atunci trebuie sa ai RIB(sulita coaste de fier) +9 aia cade la arahani in valea orcilor intreaba pe candva din joc daca nu sti unde o gasesti pe la lvl 61 pana la lvl66 ai nevoie de DGA(platosa zeului dragon)+9 si de la lvl 66 67 68 69 70 (71 72 cred) trebuie sa ai platosa de otel negru+9 ea este de 7 nivele pentru ca aceasta creste la imbunatatire si de la lvl 65 sau 66 ai nevoie de ucigas de lei+9 cam atat +9 sunt cam toate pentru ca cam asa ar trebui sa fie de la levele mari tu incearca sa le faci macar+7 pe aste de zic+9big grin sper ca te-am ajutat si s sti ca asta nu-i pentru orice cont e pentru Razboinicwinking sper ca te-am ajutat cat de catwinking si apropo in joc poti face brestla de la lvl 40 sau te poti alatura uneia poti lupta cu alte brestle daca vrei sau poti face grupabig grin(aceasta se desface automat dupa inchiderea pc-ului) si de la lvl 25 iti poti face pentru asta trebuie sa mergi in templul maimutelor si sa omori la ele pana iti cade medalie de cal si cu ele iti faci cal exista 3 feluri de cai cal normal cal armat si cal militar calul creste si el lvl de asemenea de la un anumit lvl trebuie sa-l faci armat apoi militarwinking o poti face cu mai multe medalii de cal care cad in templul maimutelor sau trebuie sa faci anume misiuni pentru astawinking sa stii ca in templul maimutelor trebuie sa mergi cu mai multe persoane pentru ca iei bataie dar acele persoane sa nu fie in grupa sau in brestla cu tine pentru ca se imparte rata de noroc si nu va cade nimicwinking si sa stii ca in joc trebuie sa iti cumperi licori rosi(RED) si licori albastre(BLUE) care iti cresc mai repede HP-ul sau pv-ul (viata) cele rosiwinking si blue cresc pm-ul(puncte magie)
apropo de magiede la lvl 5 poti sa iti alegi magiilewinking e de preferat sa iti alegi magii corporale apoi vei primi 4 puncte pe care le poti pune pe magii u vei face asa: vei pune 2 pct pe aura sbiei si2 pe vartejul sabiei si de la lvl 6 in sus pui cate un punct regulat si pe randwinking apropo de cate ori cresti o sfera de exp iti va parea o icoana care iti permite sa iti cresti cu un punct PV-ul HP-ul apararea puterea si viteza mi se pare pentru a fi egale cu toate si a nu avea slabiciuni e bine sa pui un pct la toatewinking de asemenea in joc poti face misiuni acestea pot fi facute cand vrei tu de regula e bine sa le faci pentru experienta iteme si bani tu alegiwinking e o misiune grea la lvl 14: trebuie sa spargi o piatra metin a bataliei si e ff greu da sper ca vei reusi vezi tuwinking mult noroc in joc sper ca iti vor prinde bine sfaturile mele.

| Eka7Lyzza a răspuns:

Cp. thx si eu

| SlayeR541 a răspuns:

Pai in acest joc trebuie sa omori diferite animale/creaturi pentru a aduna experienta si pentru a face levelwinking. La fiecare nivel este cate o armura/arma/etc. care le poti gasi la diferite magazinewinking. Daca nivelul tau si lucrurile tale sunt puternice esti mult mai puternic in luptawinking. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| Chuxiiiiiiiii explică:

Va multumesc pentru raspunsuri:*:*

| UsernameY2J a răspuns:

Salut,Poi acum depinde ce rasa esti pentru punctele la status si ce magii ai.Cel mai bine ar trebuie sa fii razboinic pe mental faci pui la fiecare magie cate un punct si la corp rezistent pui pe restul cand ai 17 puncte mei la Femeie batrana si dai depreciere competenta si le faci iar pana ati va iesi m1 pe corp rezistent. Punctele de status se pun astfel... doar pe pv si atack.La lv 1-10 faci lv la animale 10-20 amazoane din map2 20-30 poti creste la salbatici tot map2 30-35 la orci 35 in sus orci negri. La lv 25 sa-ti faci cal dar ai nevoie de medali de cal care pica la temnita maimutelor in map2 ai nev de obiecte cel putin+4 sa contina bonus pv 500 minim. Razboinicul pe mental da mai mult dmg cu skillurile decat pe cel pe corp si mai multa aparare, ai si foarte multe avantaje pe mental, poti creste mai repede, poti bate pietrele mt de unul singur. Armele sa fie doar cele care le ti in 2 maini. Bani poti face foarte usor pe pietrele metin sau pe pescuit asta in functie de server pe care joci. Da-mi add pentru mai multe detalii save_us. y2j_222 am si eu cont pe gemini lv 67 putem discuta pe mess si voi putea sa te indrum mai bine. Bafta la crescut si la fierar.