| TudorLux a întrebat:

Tot pun intrebari de genul asta, si primesc raspunsuri excelente, dar : Cum imi fac jocurile (pe calculator) sa mearga mai bine, ca aproape toate merg incet, pe poze. Apropo, pc-ul meu e foarte bun, deci nu se pune problema cum ca nu am destula memorie sau alte chestii.

Răspuns Câştigător
| denispatrik a răspuns:

Ii cam slabuta la jocuri placa ta sad
Daca vrei sa iti mearga bine ar trebui schimbata happy
Eu am Nvidia GeForce 630 [2Gb] si am jucat Homefront, NFS Most Wanted 2012, Mafia II, Mass Effect 3 la setari maxime pe un dual core 2.2 happy

8 răspunsuri:
| denispatrik a răspuns:

Pai prima data zii la ce jocuri te referi si ce sistem ai.
Ca sa stim cu ce sa te ajutamwinking

| TudorLux explică (pentru denispatrik):

Jocuri: Minecraft, Cs 1.6, Call of Duty MW3, gta4, NFS World, NFS, Hot Pursuit 3, Rainbow six Lockdown, World of tanks, Planetside 2. (mama, acum imi dau seama ce am aici laughing )
Si nu stiu sigur unde sa caut ce sistem am, dar am procesor Intel(R) Core(TM) i3-2100CPU @ 3. 10GHz, pe RAm 4 GB. Atat ce am copiat de la System proprietes. E bun asta?

| denispatrik a răspuns:

Si placa video ce model ii?
Scrie in Run dxdiag-OK-si dai acolo sus la Dysplay si iti zice modelul, deoarece placa video conteaza foarte mult la jocuri.

| TudorLux explică (pentru denispatrik):

Name:NVIDIA GeForce 210;
manufacturer:NVIDIA;
Chip Type:GeForce 210;
DAC Type:Integrated RAMDAC;
Aprox. Total Memory:2769 MB;
Current Display Mode:1280X1024 (32 bit) (60 Hz)
Monitor:Generic PnP Monitor.

| TudorLux explică (pentru denispatrik):

Scuze ca te deranjes atat de tarziu de cand am pus intrebarea, dar mai am o intrebare:Am GTA IV, dar am setat cea mai convnabila grafica, adica sa nu arate nici ca Mario, nici ca Battlefield, dar mai am si Call of Duty MW3, cu grafica la maxim, si merge perfect, pe cand GTA merge foarte prost.Nu e nevoie sa raspunzi, oricum te-am stresat destul, dar am zis ca poate stii.

| denispatrik a răspuns (pentru TudorLux):

Incearca sa pui ultimul patch si o sa mearga mai bine happy

| denispatrik a răspuns (pentru TudorLux):

Ii cam slabuta la jocuri placa ta sad
Daca vrei sa iti mearga bine ar trebui schimbata happy
Eu am Nvidia GeForce 630 [2Gb] si am jucat Homefront, NFS Most Wanted 2012, Mafia II, Mass Effect 3 la setari maxime pe un dual core 2.2 happy

| DudarsharDudarel a răspuns:

Alte chestii cum alte chestii? Tie nu iti ruleaza jocurile bine fiindca ai placa video destul de slabuta e posibil sa fie asta. Ce trebuie sa faci? la jocuri da ti rezolutia mai mica si vezi la placa video

| PaulWalker1ST a răspuns:

Pai depinde ce jocuri, la unele jocuri gen GTA 4 sau Battlefield 3 trebuie sa indeplinesti exact CERINTELE JOCULUI, or BETTER cumm se mai spune, dar daca cauti pe net chestii, de exemplu la GTA 4 faci un TEXT DOCUMENT numit commandline si pui acolo ceva si gata iti merge. Uita-te la fiecare joc la SYSTEM REQUIREMENTS, cauta pe google.Bafta!