| roxystomp a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata celor care joaca travian: Deocamdata am un singur sat si nu prea am inteles cum sta treaba cu vila si palatul. Care sunt avantajele/dezavantajele lor. Fiecare sat poate avea o vila? De palat am inteles ca poate sa fie unul singur...Lamuriti-ma si pe mine va rog ca sunt incurcata rau si nu stiu cum sta treaba. In curand va trebui sa construiesc una din cele 2 si nu am inteles cum sta treaba despre cele 2 cladiri!

Răspuns Câştigător
| Necunoscut23 a răspuns:

Este recomandat sa-ti faci vila in primul sat deoarece consuma mai putine resurse si palatul fixeaza capitala care este preferabil sa fie pe crop de 15 ca sa-ti faci arata mare petru caa unde ai capitala acolo poti saaati faci campurile peste 10. Funda?